III Niedz. Zwykła - 22.01.2017

1.      Trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOSĆ CHRZEŚCIJAN do środy do święta Nawrócenia św. Pawła Ap..

2.      Za tydzień ks. Henryk Korzeniowski - Salezjanin wprowadzi BŁ. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO, w Jego Relikwiach.

3.      Dziś wspominamy BŁ. LAURĘ VICUNA, patronkę rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw.

4.      Dziś NAB. Do św. RITY Patronki Spraw Beznadziejnych o godz. 17.30 (róże i intencje).

5.      Dziś KONCERT KOLĘD naszego Chóru po Mszy św. o godz. 9.00.

6.      Za tydzień o godz. 19.00 zapraszamy pierwszy raz na zwyczajne KOLĘDOWANIE PRZY ŻŁÓBKU. Z prostym komentarzem chcemy po prostu śpiewać Jezusowi naszą miłość pięknymi i głębokimi polskimi kolędami.

7.      Za tydzień SPOTKANIE WOLONTARIUSZY. Zapraszamy nowe osoby do nas.

8.      WSPOMNIENIA w tym tygodniu: jutro - Męczenników z Partulina, we wtorek - św. Franciszka Salezego, w czwartek - św. Bp. :Tymoteusza i Tytusa.

9.      Serdecznie zapraszam na  SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Bardzo zachęcam wszystkich, a młodych szczególne (młodzież i młode małżeństwa).

10.    Dziękujemy za JASEŁKA dzieci Szk. Podst. - P. Dorocie Królak, Grażynie i Fryderykowi Babińskim, S. Antonelli i artystom ze Szkolnego Teatru Tere - Fere.

11.    Dziękujemy Oazie za kolędowanie po Zalesiu 2 tyg. temu z odwiedzinami domów.

12.    Informuję, ze na stronie parafialnej zamieściłem SPRAWOZDANIE za 2016 r.

13.    KANCELARIA - podczas kolędy czynna tylko we wtorki i piątki - po Mszach św..

14.    Za tydzień CARITAS kwestuje na pomoc dla: 3 osób niepełnosprawnych, 4 rodz. wielodzietnych i 5 osób starszym oraz w nagłych potrzebach. Każdemu dziękujemy.

15.    W Domu Rekolekcyjnym:

- Kurs Filip dla Małżeństw (27 - 29. I.);

- Kurs Filip dla młodych powyżej 19 lat (10-12.02);

- Kurs Przedmałżeński - (24-26.02).

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, i nowe -"Miłujcie się", "Dzienniczek św. Faustyny"i wiele innych nowych tytułów, szczególnie polecam nowe ALBUMY iFILMY; Książeczka O FATIMIE w kiosku - Zachęcam bo ten rok jest100 rocznicą Objawień oraz - O SPOWIEDZI do kupienia w Kiosku.

KOLĘDA:

Bardzo dziękujemy za bardzo serdeczne spotkania kolędowe, w wielu domach bardzo szczere i głębokie.

PON (23.01)- 1) Droga Żubrów; 2) Myśliwska, Łowiecka, Sobola, Żbika; 3) Borsuka i Rysia.

WTOREK (24.01) -1) Łosia i Łasicy; 2)Niedźwiedzia, Leśnej Polany, Konwaliowa;3)Leśnych Kwiatów

ŚRODA (25.01) - 1) Leśniczówki; 2) Piżmaka, Jeża, Kuny, Lisia, Niezabudki; 3) Spacerowa i Kolejowa.

CZWARTEK(26.01)- 1) Biedronki; 2)Jesionowa; 3) po 18.30 Bukowa, Grabowa i Klonowa.

PIĄTEK(27.01)- 1) Wierzbowa, Szarotki;  2)Za Siedmioma Górami, Wiecz. Zmierzchu, Sinych Mgieł, Kukułki, Zielonych Żabek, Porannej Zorzy, Balladyny, Calineczki, Słonecznego Lata, Kubusia Puchatka i Zaczarowanej Róży; 3) Białej Brzozy i Wisłockiego; 4) Zaczarowanej Róży i Księżycowa.

SOBOTA (28.12)- 1) Rusałek, Słowików, Grających Świerszczy, Leśna Dróżka; 2) Szmaragdowych Żuków i Nowinek (za torami); 3) Leszczynowa, Aleja Wzgórz i Kaczeńców .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela (29.01) - 1) Stary Sad; 2),3),4) - Kolonia Nowinek i tzw. Leśniczówki

PON i WTOREK (30 i 31. 01) NA ZAPROSZENIA. Za tydzień zapraszamy aby nas zaprosić !!!

Celem Kolędyjest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.

RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.

Bardzo proszę o odświeżenie lektury z Roku Miłosierdzia - "O SPOWIEDZI". Otrzymacie nową książką -"JEZUS MOIM KRÓLEM".

Ofiary składanepodczas kolędy przeznaczone będą na nowe żyrandole, 1 witraż oraz część alejki od ul. Białej Brzozy.