III NIEDZ. ZWYKŁA - 24.01.2016

1.      Dziś NIESZPORY o godz. 17.30.

2.      Nawiązując do AKTU ODNOWIENIA CHRZTU , wciąż zachęcam do głębokiej refleksji na temat swojego CHRZTU i jego skutków (wizualnie nasza chrzcielnica ma nas do tego zachęcać).

3.      Dziś witamy w Relikwiach bł. Męczenników z Pratulina - bł. Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy.

4.      Jutro kolejne NAB. przy RELKIWACH KRWI ŚW. JANA PAWŁA II.

5.      Za tydzień na Sumie prosić będziemy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę zgodnie z życzeniem naszego Biskupa.

6.      Także wtedy wypada wspomnienie ŚW. JANA BOSKO - założyciela Księży Salezjanów. Na Sumie będzie koncelebra z Księżmi Kapelanami (salezjanami), aby dziękować za łaski powołania i służby w naszej parafii.

7.      Za tydzień podejmiemy po raz kolejny wielkie dzieło ADOPCJI DUCHOWEJ.

8.      Dziś na Sumie Grupa Odnowy odnawiać będzie program formacyjny -"Nasze Credo".

9.      Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, a we wtorek wspomnienie św. Apostołów - Tymoteusza i Tytusa.

10.    Konto  ŚDM - BS Piaseczno 15 8002 0004 0230 2317 2023 0117.

11.    Prośba, bynie stawiać butów na klęcznikach (pościerane są niektóre klęczniki).

12.    Za tydzień nasz CARITAS będzie zbierał ofiary na pomoc 7 rodzinom wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

13.    KANCELARIAw czasie kolędy czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.

14.    Dom Rekolekcyjny: od piątku - Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej, a za2 Kurs o DIALOGU (5-7.02).

KIOSK:

Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, OREMUS, KALENDARZEi CD ks. Dziewieckiego -"Stworzeni, by kochać", orazBIBLIA i nowe książki.Polecam bullę Papieża o Roku Miłosierdzia!!! i Modlitewnik Rodzinny.

KOLĘDA:

PON (25.01) - 1) Malinowa i Żytnia.

WTOREK(26.01) - 1) Poranku.

ŚRODA (27.01) - 1) Owsiana i Jastrzębi Lot.

CZWARTEK(28.01) - 1) Rysia i Krótka.

PIĄTEK(29.01) - 1) Piaseczyńska - parzyste;  2) Piaseczyńska - nieparzyste.

SOBOTA (30.12) - Graniczna - od 10.00 - 2 księży.

PON (1.02) - 1) Leśnej Polany, Lisia, Kuny, Jeża, Piżmaka;2) Droga Dzików (od nr. 1 do Granicznej)

WTOREK (2.02) - OFIAROWANIE  1) Łasicy i Konwaliowa; 2) Zagajników (od 16.00 - 18.00).

ŚRODA(3.02)  - 1)  Chabrowa.

CZWARTEK(4.02) -  1) Środkowa.

PIĄTEK (5.02) - I PIĄTEK - 1) Myśliwska - od 19.30

SOBOTA (6.02) - 1)  Łowiecka, Sobola i Żbika - od 10.00.

Celem Kolędyjest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.

RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.

Bardzo proszę o odświeżenie lektury jakże ważnej w Roku Miłosierdzia - "O SPOWIEDZI".

Ofiary składanepodczas kolędy przeznaczone będą na dokończenie ławek i wymianę okien starego kościoła.