III NIEDZIELA ADWENTU - 15.12.2019

1. Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat). To czas poruszenia wszystkich, aby wiarę uczynić żywą i dynamiczną. Bardzo proszę, liderów i członków Grup Formacyjnych o zaangażowanie się w te MISJE. Natomiast wszystkich proszę o przeczytanie wnikliwe słowa wprowadzenia w ROK MISJI ŚWIĘTYCH.
  2. Ks. Bp Jan Ivanauskas z serca dziękuje za możliwość bycia z nami i za piękne roraty. Zostały obrazki bł. Teofila i książka jeszcze w kiosku.
  3. RORATY o godz. 7.00. Idziemy drogą z Prymasem Stefanem WYSZYŃSKIM.
  4. Dziś o 10.10 - Katecheza CHRZCIELNA (CHRZTY na Boże Narodzenie).
  5. W czwartek Msza św. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE, za przyczyną św. Huberta.
  6. W piątek ADORACJA od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.
  7. Bardzo proszę nie odkładać spraw kancelaryjnych. To ostatni tydzień przed Świętami na załatwienie jakichkolwiek spraw w kancelarii.
  8. W następny poniedziałek proszę o pomoc w ubieraniu choinek po roratach.
  9. W sobotę od 9.00 proszę mężczyzn o pomoc w oprawieniu pięknych świerków.
  10. Z serca dziękuję za piękne świerki: PP. Kierepka, Janina i Małgorzata Beśka, Z. Król, PP. Skurczyńscy, K. Dąbrowski oraz za transport J. Mizerski.
  11. Mężczyźni św. Józefa (MSJ) organizują i zapraszają na BAL SYLWESTROWY (Rodziny z dziećmi oraz pary małżeńskie, bez alkoholu. Zapisy w zakrystii.
  12. Za tydzień w miejsce Nieszporów NABOŻEŃSTWO do św. RITY – Patronki Spraw Beznadziejnych (Intencje na kartkach i róże).
  13. Poświęcone OPŁATKI nasze Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  14. Pod chórem jest kosz na dary dla osób potrzebujących naszego wsparcia.
  15. Ostatnie Świece CARITAS są pod chórem (zakup: 6 i 12 zł. Co nadto jest na nasz Caritas).
  16. Do puszek przy wyjściach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do żłóbka, dla Pana Jezusa.
  17. Dziś można złożyć dar na Fundusz Budowy Kościoła (FBK) – na sprawy bieżące.
  18. Rozbudowa ORGANÓW (dziękuję za przelewy na konto i wpłaty imienne).

KIOSK:   TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, „Mały Gość Niedzielny”, "Oremus"- na I.2020, nowe - "Miłujcie się". Polecam: kalendarze, nowe książki i karty świąteczne. Szczególnie polecam książkę o Bł. Biskupie Teofilu.

/proboszcz