III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00; niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. -
bit.ly/swHubertZG - g. 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i w tygodniu o 18.00 oraz w niedziele o g. 17.00 – Gorzkie Żale i w piątki ok. 18.30 Droga Krzyżowa.

KANCELARIA w czasie pandemii czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.(do 19.30)

1. Temat roku –„DUC IN ALTUM” (wypłyń na głębię). Wchodźmy w głąb Wielkiego Postu.
  2. DROGI KRZYŻOWEo 16.00 (dzieci); 18.30 - dla wszystkich.
  3. Zapraszamy na godz. 17.00 na Nabożeństwo – GORZKICH ŻALI.
  4. Za tydzień rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 14-17 marca. Poprowadzą - Państwo Jadwiga i Jacek PULIKOWSCY. FOLDERY na końcu kościoła.
  5. Zachęcam także w ten piątek do postu o chlebie i wodzie o owoce rekolekcji. Woda poświęcona – jest pod chórem.
  6. Od środy rozpoczniemy NOWENNĘ do św. Józefa, przed Uroczystością w następnym tygodniu. Na zakończenie ADORACJI przed Mszą św. odmawiać będziemy Litanie do św. Józefa.
  7. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia na g. 20.00.
  8. W czwartek o g. 19.00 spotkanie Mężczyzn św. Józefa (MsJ). Zapraszamy.
  9. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a potem Msza św. za polecanych zmarłych.
  10. Za tydzień o 10.05, Spotkanie Komunijne Rodziców i dzieci – grupy I. - kl. III A i C.
  11. Dziś młodzi z Zostaw Ślad rozdają darmową gazetę ewangelizacyjną -„Dobre Nowiny”.
  12. WSPOMNIENIA: dziś: św. Perpetuy i Felicyty, poniedziałek – św. Jana Bożego, wtorek – św. Dominika Savio, piątek – św. Alojzego Orione.
  13. Tradycyjnie rozpoczynaliśmy zbiórkę na kwiaty do GROBU BOŻEGO. W tym roku zbiórka będzie możliwa do puszek w kościele. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom.
  14. Do ufundowania są relikwiarze: św. Ireneusz z Lyonu, św. Antoni Claret, bł. Michał Giedroyć, św. Eugeniusz de Mazenod, bł. Jan Beyzym, bł. Hanna Chrzanowska.
  15. W Domu Rekolekcyjnym: 12-14.03 – Filip dla małżeństw, 19-21.03 –Kurs Przedmałżeński.
  16. Ks. Marcin organizuje pielgrzymkę na „Festiwal Młodych” do Medjugorie (30.07 – 8.08.br) Tylko licealiści i studenci. Info i zapisy w Ks. Marcina.
  17. Dziś są ŚWIECE CARITAS, jako pomoc potrzebującym. Podaję ceny: 8+; 10+
  18. Dziś – Taca Inwestycyjna – zakup 2 aniołków i gwiazdy na organy, płaskorzeźby symbolu Ducha Świętego, trwają remonty zmywalni z kompletną wymianą i na ogrzewanie.
  19. Pod chórem i w Top Markecie jest kosz na dary dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”- na marzec i kwiecień, nowy – „Mały Gość Niedzielny”, nowe – „Miłujcie się”, książki o Prymasie Tysiąclecia, książki. Polecam na prezent książkę - Świat naszych uczuć” oraz najnowszą adhortację o św. Józefie.

- Trwajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, słuchajmy głosu sumienia).
     - Przypominam, że w transmisjach nie „oglądamy” przekazu, ale na serio uczestniczymy.

Wczoraj w Ełku zmarł ks. Henryk Korzeniowski. Wieczny odpoczynek...