III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.01.2018

1. Dziś witamy w Relikwiach św. RAFKĘ, świętą mistyczkę z Libanu.
  2. 100 lecie NIEPODLEGŁOŚCI - 28 stycznia rozpoczniemy wprowadzeniem nasze systematyczne świętowanie tej wyjątkowej i wielkiej Rocznicy.
  3. Za tydzień na Sumie Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za naszą Ojczyznę, a także za panów z "Totus Tuus" i ich rodziny na ten Nowy Rok. W Roku tej szczególnej rocznicy będziemy orędować wystawiając Relikwie św. Wojciecha lub św. Stanisława.
  4. Dziś podczas wieczornej Mszy świętej i po niej Chór Polonia będzie modlił się z nami dając koncert KOLĘD i 2 utworów patriotycznych.
  5. Jutro jak każdego 22 m-ca - NABOŻEŃSTWO do św. RITY - Patronki SPRAW BEZNADZIEJNYCH. Zapraszamy z różami i z wypisanymi intencjami.
  6. Dziś pamiętajmy o żyjących i zmarłych Babciach, a jutro o Dziadkach.
  7. Jeszcze raz proszę rodziców i dziadków, by dopilnowali, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św.
  8. 25 stycznia (czw.) w Ur. Nawrócenia św. Pawła zakończymy - "Tydzień EKUMENICZNY".
  9. Zapraszam już na wyjątkowe nasze REKOLEKCJE W DRODZE, tym razem tylko 5 tygodniowe, które rozpoczniemy 6 lutego.
  10. W tym tygodniu wspominamy: w poniedz. - bł. Laury Vicuna i św. Wincentego Pallottiego, we wtorek - św. Męczenników z Pratulina, środę - św.Franciszka Salezego, w piątek - św. bp-ów Tymoteusza i Tytusa .
  11. KANCELARIA w czasie KOLĘDY czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.
  12. Dziś w kancelarii można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła. Bóg zapłać.
  13. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc: naszym osobom starszym samotnym, 2 małżeństwom wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.
  14. W Domu Rekolekcyjnym: od piątku - Weekendowy (2) Kurs Przedmałżeński ( 26-28.01) oraz Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej (9-11.02).

KIOSK:

TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, Maly Gość Niedzielny z płytą, kalendarze. Polecam - Książkę - "o WYCHOWANIU" i ALBUMY oraz IKONY.

ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO. Zapraszaj Go często.

KOLĘDA:

- Kasztanów (od nr. 1) i Brzozowa Droga

- Kasztanów (od końca) i Królewska

27.01 (sob):

- Długa, Leśna, Miła i Stary Sad (po 15.00)

- Sadowa i Cyprysowa

- Słowicza, Głogowa i Cedrowa

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

29 (pon.), 30 (wt.) i 31 (śr.) stycznia - będą dniami na tzw. ZAPROSZENIE.

Za tydzień zapraszam, by podać dane adresowe zapraszających nas w te dni.

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz rozmowa duszpasterska, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej
Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.
RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.
Darem na tą Kolędę będzie modlitewnik - "MODLITWY RODZINNE". Składane OFIARY będą przeznaczone na powiększenie głosów naszych ORGANÓW z 10 do 17 głosów i dokończenie ławek.