III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019

Trwa  ROK - ŚW. HUBERTA. Uczmy się od Niego jak wierzyć. W naszej szopce jest wizerunek św. Patrona (Pamiętajmy o modlitwie do Patrona)

1. Dziś kulminacja XXXIV Światowych Dni Młodzieży. Jednoczmy się z nimi oglądając transmisję. Dziś reprezentacja naszej młodzieży uda się do Wilanowa na to świętowanie w wymiarze diecezjalnym.
  2. Dziś na SUMIE prosimy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz za Ojczyznę (uznany został cud - przez Komisję lekarską).
  3. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
  4. Dziś jest Światowy Dzień Trędowatych.
  5. Jutro NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach Krwi św. Jana Pawła II. Zapraszam serdecznie.
  6. W tym tygodniu wypada: PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano i od 15.30; dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH) i I. SOBOTA Miesiąca (NABOŻEŃSTWO Pierwszych Sobót Miesiąca - Konferencja o 17.00, potem Różaniec i Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i Ojczyznę)
  7. W sobotę - 2 lutego - Święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte o 9.00 i 18.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas wieczornej Mszy św. zaproszone Siostry zakonne odnowią swoja profesję czyli śluby zakonne. Zapraszam na tą uroczystość.
  8. Tego dnia TACA - na zakony klauzurowe.
  9. Dziękuję za KOLĘDOWANIE PARAFIALNE w ostatnią niedzielę młodzieży i zespołowi (P. Konarzewski, K. Kusztal, M. Dmochowski i P. Górski).
  10. W tym tygodniu WSPOMINAMY: w poniedziałek - św. Tomasza z Akwinu i w czwartek - św. Jana Bosko.
  11. Zapraszam na inne niż zwykle - ważne rekolekcje - Rekolekcje w drodze - we wtorki o godz. 20.00 w dolnym kościele o roli i działaniu Ducha Świętego.
  12. W Domu Rekolekcyjnym: w ferie - Chór "Polonia", a potem Kurs o Dialogu (15-17.02).
  13. Dziś nasza CARITAS zbiera fundusze na dofinansowanie wakacji, leczenia i pomocy dla naszych 3 małżeństw wielodzietnych, 3 osób niepełnosprawnych i 5 osób starszych.
  14. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: na ogrzewanie kościoła, osadzenie drzwi w sali teatralnej i malowanie sali teatralnej.
  15. KANCELARIA w ferie i KOLĘDĘ czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.

KIOSK: TYGODNIKI: Gość Niedzielny (z filmem), Niedziela, Idziemy; OREMUS na luty, nowe -"Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.

KOLĘDA (28.01 -2.02)

PONIEDZIAŁEK (28.01) -
1) Modrzewiowa, Akacjowa, Malinowa i Piżmaka;
2) Jagodowa, Jastrzębi Lot, Jeża.

WTOREK (29.01) -
1) Chabrowa i Krótka;
2) Myśliwska, Łowiecka, Sobola i Łasicy;
3) Lisia, Kuny, Leśnej Polany i Konwaliowa.

ŚRODA (30.01) -
1) Piaseczyńska;
2) Owsiana i Żytnia.

CZWARTEK (31.01) -
1) Środkowa.

PIATEK (1.02) -
NIE MA KOLĘDY - I. PIĄTEK MIESIĄCA

SOBOTA (2.02) -
1) Kolonia Nowinki i Leśniczówki;
2) Borsuka, Żbika i Łosia; (od godz. 10.00).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOLĘDA (04.02 -7.02)

PONIEDZIAŁEK (4.02) -
1) Rysia i Droga Żubrów;
2) Leśniczówki.

WTOREK (5.02) -
1) Niedźwiedzia i Leśnych Kwiatów;
2) NA ZAPROSZENIA

ŚRODA (6.02) -
1) Bukowa (zgłaszać) i Osiedle Opłotkowa (zgłaszać);
2) NA ZAPROSZENIA.

CZWARTEK (7.02) -
NA ZAPROSZENIA

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.
Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od 16,00, a w soboty o godz. 10.00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.
RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o zaproszenie nas, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.
Każda rodzina otrzyma w tej Wizycie Kolędowej książeczkę - "DUCH ŚWIĘTY".
Składane
OFIARY będą przeznaczone na rozbudowę  naszych ORGANÓW
Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty religii.