IV Niedziela ADWENTU - 18.12.2016

1.      Dziś NIESZPORY o godz.17.30.

2.      W sobotę WIGILIA - to święte spotkanie (Liturgia, rodzina, skupienie, modlitwa, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, bez alkoholu i pogańskich zwyczajów, ....)

3.      W BOŻE NARODZENIE i II. Dzień ŚWIĄT - Msze Św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie o północy PASTERKA. CHRZTY na Sumie w Boże Narodzenie.

4.      Przed Pasterką o 23.30 odśpiewamy AKATYST - pochwalną pieśń Maryjną.

5.      W czwartek - SPOWIEDŹ ostatniej szansy. Spowiadamy od godz. 16.30-19.00. Nabożeństwo do św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych - po Mszy świętej (róże).

6.      W sobotę ostatnie RORATY. Na pewno będzie TORT URODZINOWY dla Pana Jezusa, a może św. MIKOŁAJ. ADORACJA tylko od KORONKI do godz. 16.00.

7.      KANCELARIA - czynna tylko do wtorku włącznie.

9.      Dziś nasz Chór Parafialny ukazuje piękno pieśni adwentowych - koncert -godz. 10.00.

10.    Już teraz zapraszamy na KOLĘDOWANIE - 6.I. godz.19.00 - w Trzech Króli z zalesiańskim zespołem Przyjaciele oraz z udziałem Wolontariuszy ŚDM.

11.    Nasze Siostry Sercanki rozprowadzają poświęcone OPŁATKI.

12.    Dziękuję za Wszystkie dary dla potrzebujących. Cieszy, że potrafimy się dzielić. Wczoraj nasz CARITAS przygotował i rozprowadził 35 paczek, plus ok. 20 z darów do kosza i w Top-Markecie. Dziękuję: B. i A. Aleksandrowicz, D. Kroc i B. Meissner.

13.    Zapraszam osoby z problemem alkoholowym w sobie czy w rodzinie na reaktywowane meetingi otwarte w środy o godz. 18.00 do salki parafialnej.

14.    Na KWIATY do SZOPKI naszej można złożyć ofiarę do puszek.

15.    Pomoc Siostrze w kościele. Zapraszam w czwartek od rana oraz w piątek i sobotę.

16.    Dziś w Kancelarii można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła.

17.    Dziękuję Drogim Darczyńcom za szybką odpowiedź w sprawie jodeł.

18.    Dziękuję Darczyńcom za ufundowane relikwiarze.

19.    Zbiórkę na CARITAS przeniesiemy z ostatniej niedz. mies. na 2. niedz. stycznia.

KIOSK:

TYGODNIKI:Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela i nowe -"Miłujcie się", "Oremus"- na styczeń, "Dzienniczek św. Faustyny", kalendarze na 2017 r. i wiele innych nowych tytułów, szczególnie polecam nowe ALBUMY i FILMY.