IV NIEDZIELA ADWENTU - 22.12.2019

1. Rozpoczęliśmy ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat). To czas poruszenia wszystkich, aby wiarę uczynić żywą i dynamiczną. Bardzo proszę przy WIGILII nawiązać w rozmowach do ROKU MISJI ŚWIĘTYCH (świetna okazja do ewangelizacji).
  2. We wtorek WIGILIA. Podejmijmy post wigilijny. Zadbajmy o religijną formę WIGILII (Słowo Boże, życzenia, kolędy).
  3. PASTERKA tradycyjnie o północy. O 23.30 Akatyst ku czci Matki Najświętszej.
  4. W środę BOŻE NARODZENIE, a w czwartek II. Dzień ŚWIĄT (Msze św. jak w niedziele). W II. Dzień Świąt (św. Szczepana) TACA w Polsce na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Od Bożego Narodzenia zaczynamy OKTAWĘ Bożego Narodzenia.
  6. Za tydzień Święto ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Sumie wraz z Ks. Prymasem Tysiąclecia prosić będziemy za małżonków odnawiających Sakrament Małżeństwa (bardzo proszę o zgłaszanie się tych par do zakrystii).
  7. Jutro SPOWIEDŹ tzw. ostatniej szansy od godz. 16.30 – 18.30.
  8. KANCELARIA w tym tygodniu NIECZYNNA.(W piątek odmówimy tylko KORONKĘ).
  9. Ostatnie RORATY jutro i we wtorek o godz. 7.00.
  10. W sobotę Grupa młodzieży wyrusza do Wrocławia na Spotkanie Taize.
  11. ZHR z Zalesia jutro na RORATY przywiezie Światło z Betlejem.
  12. Jutro proszę o pomoc w ubieraniu Choinek po roratach i pomoc Siostrze w kościele.
  13. Z serca dziękuję za pomoc w mocowaniu jodeł: K. Kuleszy, J. Tokarskiemu, M. Amerlik, M. Wojciechowskiemu, J. Kornackiemu oraz za projekt, wykonanie i powieszenie banera – Z. Piasko, G. Kusoskiemu, R. Chmielewskiemu, J. Oniśk, T. i A. Skurczyńscy, i A. Chojnackiej, kier. Top Marketu i B. Bałer, i T. i A. Kozłowskim.
  14. Dziękuję Wszystkim składającym dary na pomoc CARITAS: rozwieziono 30 paczek- (D. Kroc, B. Meissner, B. i A. Aleksandrowicz, Z.Łełyk) i 9 z darów kosza i Top-Marketu.
  15. Mężczyźni św. Józefa (MSJ) zapraszają na BAL SYLWESTROWY (Rodziny z dziećmi oraz pary małżeńskie, bez alkoholu. Zapisy w zakrystii.)
  16. Dziś w porze Nieszporów - 17.30 - do św. RITY – Patronki Spraw Beznadziejnych (intencje na kartkach i róże).
  17. KOLĘDĘ zaczniemy po świętach. Tym razem od Jesówki.
  18. Poświęcone OPŁATKI nasze Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  19. Do puszek przy wyjściach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do żłóbka, dla Pana Jezusa.
  20. ROZBUDOWA ORGANÓW. Dziś Ks. Dr. Andrzej Tańcula wydobył nam atuty naszych ORGANÓW po rozbudowie. (pamiętajmy o wymiarze ekonomicznym także).
  21. DOM REKOLEKCYJNY: Szkoła Animatora (4-5.01), Kurs o Wychowaniu (10-12.01), Kurs Przedmałżeński (17-19.01) i Weekend z Duchem Świętym (24-26.01.).

KIOSK:   TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, „Mały Gość Niedzielny” (jest o roratach w Zalesiu), "Oremus"- na styczeń i luty, nowe - "Miłujcie się". Polecam: kalendarze, nowe książki i karty świąteczne (także naszego Diakona). Szczególnie polecam książkę o Bł. Biskupie Teofilu i inne na prezenty.

/proboszcz