IV NIEDZIELA ADWENTU - 24.12.2017

1. Dziś WIGILIA. Nie ma ostatniej Mszy św. o godz. 18.00. Podejmijmy post jak normalnie w Wigilię. Ufam, że przemyślaną mamy formę i scenariusz naszej Wigilii.
  2. Jutro BOŻE NARODZENIE a pojutrze II. Dzień ŚWIĄT - Msze Św. jak w niedziele.
  3. Tradycyjnie o północy PASTERKA.
  4. Przed Pasterką o 23.30 odśpiewamy AKATYST - czyli pochwalną pieśń Maryjną.
  5. Dziękuję obecnym i przeżywającym we wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe.
  6. ŚWIĘTOM towarzyszy OKTAWA Bożego Narodzenia.
  7. Za tydzień ostatni dzień Starego Roku 2017. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynieniem za łaski tego Roku. O godz. 17.30 - Nab. dziękczynno-przebłagalne za łaski i grzechy nasze.
  8. O 00.00 będą fajerwerki, a potem Msza św. o bł. Boże na 2018 Rok i uproszenie nam łask.
  9. Z największa radością informuję, że w prezencie dla Pana Jezusa wysiłkiem 6 osób rozpoczyna pracę usankcjonowana dekretem Kurii - PORADNIA RODZINNA. Zakres jej posługi: porady małżeńsko-rodzinne, nat. planowanie rodziny, mediacje rodzinne, oraz porady księgowe i pomoc w pisaniu listów urzędowych. Proszę o modlitwę za te osoby.
  10. Dziękuję rodzicom, dziadkom i dzieciom za piękne RORATY. Wczoraj był św. Mikołaj z prezentami i Tort urodzinowy.
  11. Pod chórem nasze Siostry rozprowadzają poświęcone OPŁATKI. Ofiarami wspieramy Je.
  12. Do puszek przy wyjściu możesz wrzucić ofiarę na KWIATY do Żłóbka.
  13. Dziękuję licznie pomagającym w pracach w kościele.
  14. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym 6 osobom samotnym, 2 rodz. wielodzietnym oraz 2 młodym osobom niepełnosprawnym.
  15. Od czwartku 28 - 30. 12. br. w Domu Rekolekcyjnym będzie prowadzony KURS - JAN.
  16. KOLĘDĘ zaczniemy po Nowym Roku. Zaczniemy od osiedla WYŻYNY (za torami).

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Karty świąteczne, nowe kalendarze, " Mały Gość Niedz.". (w Niedzieli płyta "Arki Noego"). Polecam NA PREZENT  - NOWE KSIĄŻKI i ALBUMY czy też IKONY.

ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO. Rozmawiajmy z Nim często.

ZAPOWIEDZI:

II. Daniel Piotr GRZECHWIK - kaw. z W-wy i Aleksandra Kinga BILEWICZ - panna z par. tut.