IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.06.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - niech owocuje w nas.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy się modlitwą - Nabożeństwa Czerwcowe

1. Nabożeństwa CZERWCOWE - do Najświętszego SERCA Pana Jezusa (zadośćczyniące).
  2. Dziś - święto OPATRZNOŚCI (Dziękczynienia). PUSZKI - na dzieło budowy Świątyni.
  3. Dziś Młodzież przyjmie Sakrament BIERZMOWANIA z rąk Bpa R. Markowskiego o 16.30.
  4. Dziękuję za liczną i dojrzałą obecność na Procesji w BOŻE CIAŁO.
  5. Dziękuję ubierającym ołtarze: S.  Orionistkom, S. Elżbietankom, Odnowie w Duchu Świętym i Młodzieży, a zwłaszcza rodz. Frączyk i Fabijańskim; Skalskim i Zabiżewskich. Bóg zapłać: chórowi, "Totus Tuus", Żywemu Różańcowi, Stow. Prz. Zal. Górnego, bielankom (rekordowa ilość), ministrantom, szafarzom i każdej grupie za jej wkład. Szczególnie dziękuję naszej Policji. Bóg zapłać: P.Napieralskim, J. Callowi i Z. Szotowi.
  6. Zapraszam na OKTAWĘ Bożego Ciała. Codziennie po Nabożeństwie - PROCESJA.
  7. W czwartek zakończenie OKTAWY Bożego Ciała z poświęceniem WIANKÓW.
  8. W piątek Uroczystość Serca Jezusowego, a w sobotę święto Niepokalanego Serca Maryi.
  9. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu.
  10. W piątek o 17.25 - WYPOMINKI i Msza św. za polecanych w nich.
  11. I. CZWARTEK - modlimy się o powołania z naszej Parafii.
  12. Za tydzień spotkanie Wolontariatu nt. - "Ja w Kościele - o wspólnocie"
  13. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania w niedziele 10 i 17 czerwca o godz. 10.10.
  14. UWAGA: za 2 tyg.- po wiecz. Mszy św. rozpoczynamy nowy kurs do Bierzmowania.
  15. Wczoraj młodzież wraz z ks. Łukaszem była na LEDNICY.
  16. Wspomnienia: - w czwartek - bł. męczenników z Peru, w piątek - św. Jadwigi Królowej.
  17. Za tydzień Marsz dla życia i rodziny w Warszawie od 12.00 z Pl. Trzech Krzyż
  18. Prośba o pilnowanie dzieci, gałęzie połamane (modrzew) To nie plac zabaw, ale teren przykościelny, święty. Uczmy dzieci sacrum (nie profanum).
  19. Dziękuję za ofiary na TACĘ INWESTYCYJNĄ: korytarz główny, wymiana tablicy elektr., naprawa chodnika, uszczelnienie wylewką pom. pod dolnym k-łem.
  20. Dom Rekolekcyjny: Kurs - o SZCZĘŚCIU(8-10.06), Kurs -TOBIASZ i SARA(22-24.06) i Rekolekcje w wakacje - REO -(15-22.07) i Rekolekcje o radości w Duchu Świętym -(22-27.07).

ZAPOWIEDZI:
II.Piotr Michał PIELASZEK- kaw. z par. tut. i Sylwia Iwona CZUBA-CZUBOWSKA - panna z W-wy.

KIOSK:  TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "Oremus" - na VII i VIII. Polecam - książki o miłosierdziu oraz: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".

Przypomnę, że mamy nowego wikariusza Neoprezbitera  ks. Krzysztofa LICHOTĘ. Obowiązki obejmie od 26 sierpnia. Ks. Kamila pożegnamy w niedzielę 19 sierpnia.

Za tydzień HUBERTUS. Parafia ma czas od godz. 12.00. Prośba o tłumne przybycie.....