NIEDZIELA PALMOWA - 05.04.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Te MISJE, prowadzi sam Bóg. Bądźmy czujni !!!

Zachęcamy do przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO przez transmisję -pod linkiem -   bit.ly/swHubertZG.

DZIŚ – NIEDZIELA PALMOWA (palmy poświęćmy, gdy będą święcone w kościele).

Tą Niedzielą zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ – jakże wyjątkowy. W  kościele będą tylko przedstawiciele naszej Parafii (z mocy zarządzenia), ale Liturgia będzie nadal uroczysta,  bo Głównym LITURGIEM (SZAFARZEM) jest sam Jezus Chrystus. Przez ubogość formy tym bardziej odkrywajmy samego SPRAWCĘ naszego zbawienia w Kościele.
Dziś Msze św. (z TRANSMISJĄ): 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00 (i wieczorna sobotnia o 18.00).

KOMUNIA ŚW. – osobom z ponad-kompletu (powyżej 5 + kapłan + asysta) – udzielana: na początku i po każdej Mszy św. i o pełnych godzinach (także 14.00, 15.00, 16.00,17.00).
ADORACJAod poniedziałku do środy - do g. 9.00 i od 17.00-18.00 (wtorek - do 20.00)
.

SPOWIEDŹod poniedziałku do środy – od g. 17.00 -18.00.

LISTA STRAŻY przy Grobie Bożym (mężczyźni) – w zakrystii (od 8.00 do Liturgii).
LISTA ADORACJI przy Grobie Bożym (wszyscy) – w zakrystii (od 8.00 do Liturgii).

Pod chórem są poświęcone MEDALIKI z Niepokalanowa do zabrania do domów.

PROGRAM TRIDUUM:

- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – godz. 19.00

- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – g. 19.00  (15.00 – Droga Krzyżowa -transmisja z kościoła)

- WIGILIA PASCHALNA – godz. 20.00 (poświęcenie pokarmów - g. 12.00 – transmisja; ministranci będą rozprowadzać wodę święconą)

REZUREKCJA – godz. 6.00

- MSZE ŚW. w WIELKANOC – normalnie (z ograniczoną do 5. ilością wiernych)

- W II. DZIEŃ ŚWIĄT – podobnie.

1. Dziś o 17.00 ostatnie Gorzkie Żale. Łączmy się w rozważaniu męki Jezusa.
  2. Grupa Zostaw Ślad zachęca za 3 tyg. – 25 kwietnia do oddania krwi (godz. 10-14), zachowując zasady– krew teraz jest tym bardziej potrzebna, a Centrum Krwiodawstwa działa wciąż.
  3. Dziękuję 70 osobom, które podjęły Duchową Adopcję.
  4. Dziękuję tym GRUPOM, które zorganizowały dla siebie transmisję formacyjną.
  5. Proszę o pomoc do środy włącznie w wygrabieniu pozostałych liści.
  6. Na KWIATY do Grobu Bożego można złożyć dar do puszek przy wyjściach.
  7. Dziękuję tym, którzy wsparli na konto CARITAS (wykonane -paczki lub mały zasiłek)
  8. Dziś powinna być Taca Inwestycyjna. Zasada jest podobna. Dziękuję.

- Kościół jest ozonowany (później podziękuję wielu ludziom dobrej woli za pomoc).
- MYŚLMY–CO BÓG CHCE NAM POWIEDZIEĆ w TAKIM Wielkim Poście.
- CZY NAWRACASZ SIĘ, CZY WIĘCEJ MODLISZ SIĘ ?