NIEDZIELA PALMOWA - 13.04.2014

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

NIEDZIELĄ PALMOWĄ witamy Jezusa Króla. ON króluje z KRZYŻA. Przyjmijmy owoce JEGO OFIARY. Czy TY byłeś/aś na Triduum Paschalnym?  To są najważniejsze dni w roku. Od czwartku wieczór powinniśmy uczyć się już świętować.

- WIELKI CZWARTEK -  MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - godz. 18.00

- WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ - godz. 18.00. O 15.00 Droga Krzyżowa ulicami Zalesia. (Post ścisły - obowiązkowy).

- WIELKA SOBOTA - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz.  21.00 .  (Święcenie pokarmów- od godz. 9.30 do 15.00. Ministranci rozprowadzają wodę świeconą. Zapraszam Panów do straży przy Grobie Bożym-zapisy w zakrystii).

- REZUREKCJA - o godz. 6.00.

- Jutrznia - 9.00 ; Modlitwa w ciągu dnia - 14.40 (piątek, sobota).

KANCELARIA czynna TYLKO do wtorku włącznie !!!

PALMY są przy wyjściu. Ofiary na ogrzewanie kościoła (zakup drewna).

Dziś o godz. 17.00 -  ostatnie GORZKIE ŻALE.

SPOWIEDŹ OSTATNIEJ SZANSY w poniedziałek od godz. 16.00- 19.00. Potem w ŻADEN z dni Triduum Paschalnego JUŻ NIE SPOWIADAMY!!!

PROGRAM  LITURGII do wzięcia pod chórem.

1.       Młodzież wczoraj przywiozła - lampion z " iskrą Bożego Miłosierdzia".

2.       W tym tygodniu bardzo ważny etap REO.  Szczególnie proszę o modlitwę.

3.       Przed kościołem są ŚWIECE CARITAS. Polecam Paschaliki oraz świece z Janem Pawłem II. Dziękuję za ofiary na Caritas - wczoraj dotarło do potrzebujących 35 paczek. Dziękuję: D. Kroc, B. E. i A. Aleksandrowiczom, B. Meissner, Zb. Łełykowi i I. Wantuch. W kruchcie i w Top Markecie jest KOSZ NA DARY na Święta.

4.       Dziękuję naszemu CHÓROWI za piękny i głęboki koncert PIEŚNI PASYJNYCH.

5.       Dziękuję za napływające ofiary na kwiaty do GROBU BOŻEGO. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary.

6.       Bardzo dziękuję: M. Piotrowskiemu, A. Kossakowskiemu, J. Draczowi, R. Stikuts, J. Skrzyneckiemu, W. Zygmuntowi i R. Stawarek za pomoc w układaniu drewna. Dziękuję także: p. M. Jaskot za pomoc na Cmentarzu oraz P. Borowskiemu, a także Z. Frej i D. Malickiemu i M. Sadowskiemu.

ZAPOWIEDZI:

I. Jan Sebastian WRÓBLEWSKI-kaw. z W-wy i Anna Izabela KRĘŻELEWSKA -panna z par. tut.

KIOSK:

TYGODNIKI. Polecam: Dzienniczek św. Faustyny po 20 zł oraz książeczki Jana Pawła II:  Droga Krzyżowa i Droga światła-obie po 1 zł. Są także IKONY i FILMY