NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019

NIEDZIELA PALMOWA - to triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy, aby nas zbawić. (Uczmy się od czwartku wieczór już świętować jak prawdziwi chrześcijanie).

Dziś o godz. 17.00 -  ostatnie GORZKIE ŻALE.

SPOWIEDŹ OSTATNIEJ SZANSY we wtorek od godz. 16.30- 19.30.
Potem w ŻADEN z dni Triduum Paschalnego już nie spowiadamy!!!

TRIDUUM PASCHALNE:

- WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - godz. 19.00 .

- WIELKI PIĄTEK - LITURGIA  MĘKI  PAŃSKIEJ - godz. 19.00. O 15.00 Droga Krzyżowa.
(Post ścisły - obowiązkowy; od piątku Nowenna do Miłosierdzia Bożego).

- WIELKA SOBOTA - LITURGIA WIGILII  PASCHALNEJ o godz.  21.00
(Święcenie pokarmów- od godz. 9.30 do 15.00. Ministranci rozprowadzają wodę święconą. Zapraszam Panów do Straży przy Grobie Bożym- od 8.00 do 21.00 -zapisy w zakrystii).

- Jutrznia - 9.00 ; Modlitwa w ciągu dnia - 14.30 (piątek, sobota).

- REZUREKCJA - o godz. 6.00; -KANCELARIA czynna TYLKO do wtorku włącznie!

1. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE.
  2. Dziś wieczorem KONCERT CHÓRU - PIEŚNI PASYJNYCH. Już zapraszamy.
  3. Dziś młodzież z grupy "Zostaw Ślad", zaprasza na swoje spotkanie formacyjne po Mszy wieczornej.
  4. Wczoraj CARITAS przygotowała i rozwiozła 30 paczek. Dziękuję: P. Danucie Kroc, Bogusławie Meissner, Andrzejowi, Bożenie i Emilii Aleksandrowicz.
  5. Wczoraj reprezentanci naszej młodzieży przeżywali Diecezjalny Dzień Młodych w Wilanowie.
  6. Dzieci zakończyły swoją Drogę Krzyżową, a wytrwali w miłości zostali nagrodzeni.
  7. Dziękuję tym Nauczycielom, którzy potrafili się wznieść ponad racje ideologiczne i materialne, broniąc etosu swego zawodu, by być w czasie egzaminów przy uczniach.
  8. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Bernadettę Soubirous.
  9. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na katechezę formacyjną o 20.00.
  10. Dziękuję MsJ za walkę o swoją męską stronę ojcostwa i małżeństwa w słabości i sile.
  11. Próba sypania kwiatów na Rezurekcję jutro o godz. 17.00.
  12. Dziękuję za dary złożone do KOSZA dla BIEDNYCH - w kruchcie i w Top Markecie.
  13. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Bożego, Zbierającym i Ofiarodawcom.
  14. Proszę o pomoc Siostrze w przygotowaniu kościoła na Święta (proszę się umawiać).
  15. Dom Rekolekcyjny: Kurs Przedmałżeński (26-28.04), Kurs Jan (2-5.05), Szkoła Animatora (11-12.05), Kurs Przedmałżeńki (17-19.05), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (24-26.05).

ZAPOWIEDZI
II. Patryk DZIAŁKOWSKI - kaw. z Warki i Agnieszka KAWKA - panna z par.tut.

I. Daniel CHACIŃSKI - kaw. z W-wy i Maria SAPIERZYŃSKA - panna z par. tut.
Karol Artur WIŚNIEWSKI - kaw. z Ustki i Karolina KOPYT - panna z par.tut.

KIOSKTYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

/proboszcz