Święto Św. RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa - 31. 12. 2017

1. Dziś ostatni dzień Starego Roku 2017. Wieczorna Msza św. będzie dziękczynieniem za łaski tego Roku. O godz. 17.30- Nab. dziękczynno-przebłagalne za łaski i grzechy nasze.

2. O północy będzie Msza św. o bł. Boże na 2018 Roki uproszenie nam łask, a przed nią sztuczne ognie.

3. Jutro UR. Świętej BOŻEJ RODZICIELKI. MSZE św. jak w każdą niedzielę.

4. W sobotę - UR. OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli). Msze św. jak w niedziele. Liturgię Słowa czytają Trzej Królowie. Tego dnia zaopatrujemy się w KADZIDŁO i KREDĘ, by naznaczyć nasze domy świętym znakiem błogosławieństwai ochrony.

5. Tego dnia młodzież z Grup Młodzieżowych zaprasza na wspólne kolędowanie ulicami Zalesia. Start spod k-ła o godz. 15.00. (zapraszamy do włączenia się we wspólne śpiewanie i świadectwo o Nowonarodzonym. Zachęcamy do przebrania sie w stroje kolędników.

6. W tym tygodniu wypadają: I. CZWARTEK, I. PIĄTEK(SPOWIEDŹ- rano oraz do godz. 15.30; o 16.00 dodatkowa Msza św.. Tego dnia odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH) oraz I. SOBOTA mies. (o godz. 17.00 KONFERENCJA Żywego Różańca oraz RÓŻANIEC. Zachęcam do podjęcia NABOŻEŃSTWA pięciu I. SOBÓT MIES.i wpisania się do KSIĘGI FATIMSKIEJ.

7. We wtorek WIECZÓR UWIELBIENIA o godz. 20.00, a po nim opłatek obecnych.

8. W I. Piątek Mies. Oaza zaprasza na wspólną Adorację po Mszy świętej o godz. 18.00.

9. Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE (10.00) oraz KONF. CHRZCIELNA (10.10).

10. Za tydzień po MSZY św.o godz. 11.00 KONCERT KOLĘD naszej SCHOLI Dziecięcej.

11. Dziękuję za datki wrzucane na KWIATY do Szopki.

12. Dziękuję: ofiarodawcom jodeł - P. Kierepka oraz Trojanowskim. Dziękuję Panom: Marcin Amerlik, Michał i Jacek Folwarscy, Krzysztof Rączkowski, Jacek Tokarski, Antoni Woźniak, a także kobietom: P. Alicja Dębska, Joanna Dymowska, Krystyna, Joanna i Agnieszka Fudeckie, Ola Grzyb, Joanna Jędryszek, Aleksandra i Monika Kamińska, Zuzanna Kłoda, Jagna i Agata Kowalska, Beata Luty Małgorzata Malinowska, Joanna Olendzka, Magdalena Skomska, Kinga i Angnieszka Walasek, rodzinom Suska i Olszak.

13. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc naszym 6 osobom samotnym, 2 rodz. wielodzietnym oraz 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

14. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: w zimie na zakup drewna do ogrzewania k-ła, modernizowana klatka schodowa w Domu Parafialnym oraz prace w sali teatralnej.

15. W Domu Rekolekcyjnym: KURS - POSŁANI (Pryscylla i Akwilla)(12-14.01.18) oraz Weekendowy (2) Kurs Przedmałżeński( 26-28.01).

KIOSK:

TYGODNIKI:Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, nowe kalendarze, " Mały Gość Niedz.". Polecam - NOWE KSIĄŻKI i ALBUMYczy też IKONY.

ROK DUCHA ŚWIĘTEGO. Rozmawiajmy z Nim często.

KOLĘDA:

2.01 (wt):

• Biedronki
  • Szmaragdowych Żuków
  • Wieczornego Zmierzchu, Grających Świerszczy, Zielonych Żabek, Sinych Mgieł

3.01 (śr):

• Rusałek, Kukułki, Słowików, Nowinek (za torami)
  • Zacz. Róży, Za siedmioma Górami, Szarotki, Porannej Zorzy, Calineczki, Kubisia Puchatka, Słonecznego Lata
  • Wierzbowa, Klonowa, Grabowa, Bukowa
  • Spacerowa, Kolejowa, Leszczynowa

4.01 (czw):

• Al. Wzgórz, Kaczeńców
  • Urocza, Leśna Dróżka
  • Jesionowa

---------------------------------------------------------------------------------------------------

8.01 (pon):

• Złocistych Łanów
  • Piękna i Polna
  • Widna

9.01 (wt):

• Szeroka
  • Parkowa
  • Główna

10.01 (śr):

• Młodych Wilcząt i Jelonka
  • Sarenki, Lisie Jary, Leśny Zaułek, Fiołków, Przeskok
  • Wiekowej Sosny (1-Pionierów)
  • Wiekowej Sosny (Pionierów - końca)

11.01 (czw):

• Słoneczna
  • Leśna, Kwiat Paproci
  • Tęczowa
  • Świetlana

12.01 (pt):

• Jagodowa, Borowików
  • Jasna
  • Księżycowa, Północna, Rydzów

13.01 (sob):

• Kolonia Nowinki (Trakt Warecki) i Leśniczówki
  • Jałowcowa, Modrzewiowa
  • Sosnowa, Leśnych Boginek

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz rozmowa duszpasterska, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej. Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.

RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.

Darem na tą Kolędę będzie modlitewnik - "MODLITWY RODZINNE". Składane OFIARY będą przeznaczone na powiększenie głosów naszych ORGANÓW z 10 do 17 głosów i dokończenie ławek.Ks. K. Grzejszczyk