TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 16.06.2019

1. Dziś przyjmiemy w Relikwiach św. Katarzynę Aleksandryjską - wielka święta i męczennica Kościoła katolickiego i prawosławnego. Urodzona ok. 282 r. a zamęczona ok. 300 r.
  2. NABOŻEŃSTWA do SERCA PANA JEZUSA - w tygodniu o godz. 18.00 (w niedziele o 17.30).
  3. Uroczystość BOŻEGO CIAŁA w czwartek. Msze św. o 9.00, 11.00 (główna z procesją) oraz 18.00. Potem OKTAWA Bożego Ciała. Bardzo zapraszam. Codziennie po Nabożeństwie - Procesja. Bardzo proszę o udekorowanie swoich domów dla świadectwa innym.
  4. W tym dniu 2 Kapłanów świętuje wyjątkowy jubileusz 50. lecia kapłaństwa: Ks. Czesław Wujkowski i Ks. Bogdan Walczykiewicz. Uroczystości będą połączone z główną Mszą św. w Boże Ciało. Homilię wygłosi Ks. Bogdan, a przewodniczyć będzie Ks. Czesław.
  5. W piątek ZAKOŃCZENIE Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00. Przygotowuje tą uroczystość Oaza i Zostaw Ślad. Początek - Nabożeństwem i Mszą św., a potem będą tańce, gra terenowa, zabawy i jedzonko.
  6. WAKACJE - uwrażliwiam Rodziców w ich trosce o praktyki wiary w tym czasie.
  7. W sobotę kolejne Nabożeństwo do św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  8. Za tydzień wieczorem spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych o 19.30.
  9. Próba Bielanek do sypania kwiatów w poniedziałek o godz. 16.00.
  10. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na AGAPĘ kończącą Rok formacyjny (wszystkie osoby z rekolekcji czy Mszy św. czy wieczorów uwielbienia) o godz. 20.00.
  11. Dziś MśJ (Mężczyźni św. Józefa) o godz. 11.00 odnowią swoje zaangażowania, a w sobotę zapraszają mężczyzn na wyjazd na Jasną Górę na tzw. Oblężenie Jasnej Góry.
  12. Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowania do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, dla młodzieży kl. VIII oraz kl. III Gimnazjalnych.
  13. Dziś Grupa Zostaw Ślad zaprasza na swoje ostatnie spotkanie młodych naszej parafii.
  14. Dziś wieczorem ostatnie spotkanie naszych Lektorów w tym roku duszpasterskim.
  15. Młodzież zapraszamy na „Kurs Filip dla młodych” (pt -ndz.) 28-30.06 u SS. Elżbietanek. Zapisy u s. Katarzyny Mróz - 664-163-198.
  16. Młodzież zapraszamy na Spotkanie młodzieży w Zwierzyńcu Exodus Młodych - 20-23.08. od 13 r. życia. Można się dopisać do końca czerwca. Jedzie Ks. Krzysztof.
  17. WSPOMNIENIA: w poniedziałek - św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek - bł. ks. Władysława Bukowińskiego, w piątek - św. Alojzego Gonzagi.
  18. Pielgrzymka do Gietrzwałdu - bardzo owocna i błogosławiona.
  19. Warsztaty muzyczne - 4-6. 10.2019. Na stronie parafialnej jest zakładka o zapisach i wpłatach. (Radze się pośpieszyć bo lista szybko się zapełnia).
  20. Dziś można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
  21. Dom Rekolekcyjny: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (28-30.06) , Kurs Tobiasz i Sara (5-7.07).
  22. Rekolekcje w Wakacje: REO – Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (14-21.07) i O RADOŚCI w Duchu Świętym (21-27.07).

ZAPOWIEDZI:
I. Piotr Michał PIELASZEK- kaw. z par. tut. i Sylwia Iwona CZUBA-CZUBOWSKA - panna z W-wy.

KIOSK:
TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

/proboszcz