Ur. Św. Bożej Rodzicielki-Nowy Rok. 1.01.2017

1.      W czwartek odszedł Ks. kan. Ireneusz Jędryszek, były proboszcz w Zalesiu Dolnym. Miał 88 lat, a w kapłaństwie 64. Pogrzeb w środę o godz. 11.00 w Zalesiu Dolnym.

2.      Dziś NAB. ADORACYJNE o godz. 17.30 z racji I Niedz. Miesiąca.

3.      W Piątek - Ur. OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze św. jak w niedziele. Zawitają u nas Trzej Królowie. Poświęcone kadzidło i kreda będą do pobrania do domów, aby je oznaczyć znakiem  wiary. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kontynuację misji wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

4.      Tego dnia TACA przeznaczona jest na MISJE ŚW.

5.      Wieczorem zapraszamy na KOLĘDOWANIE - 6.I. godz.19.00 - w Trzech Króli z zalesiańskim zespołem "Przyjaciele" oraz z udziałem Wolontariuszy ŚDM.

6.      Informuję dzieci, że wczoraj Wasze roratnie INTENCJE zawiozłem do Domu KRÓLOWEJ na Jasną Górę.

7.      Za tydzień NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO. Żyjmy wciąż Intronizacją Jezusa.

8.      Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE z dziećmi i rodzicami (6.I. - Modlitewniki).

9.      W tym tygodniu I. Czwartek (modlitwa o powołania),I Piątek (SPOWIEDŹ podczas Mszy świętych, CHORYCH odwiedzimy za tydzień) i I. Sobota miesiąca (Konf. o godz. 17.00, potem Modl. Różańcowa i Msza św. za Żywy Różaniec).

10.    Po Roku CHRZTU, bardzo zapraszam na  SEMINARIUM WIARY (REO). Bardzo zachęcam wszystkich, a młodych szczególne (młodzież i młode małżeństwa).

11.    KANCELARIA - podczas kolędy czynna tylko we wtorki i piątki - tylko po Mszach św..

12.    Z serca dziękuję: S. Mateuszy i S. Teresilli, P. Bogdanowi, P. Jackowi oraz : W. i T. Karolewskim, K. Kuleszy i St. Różańskiemu (jodly); P. Czublun, P. Konarzewski (roraty); G. Kusowski, K. Kulesza, J. Call, J. Mizerski (inne); K. Frączyk, Z. Kłoda, J. Królak, rodz. Kowalskich, A. Olszak z dziećmi, A. Pisarek, K. W. i A. Olendzcy, M. Sapierzyńskiej, K. Trojanowskiej z synami, Rodz. Walasków, E. Wolskiej (prace w k-le); F. Call, I. i St. Orzechowscy, J. Adamczyk, J. Zając, Sz. i M. Trojanowscy, P. Chmielewski (ministranci).

13.    Zapraszam osoby z problemem alkoholowym na meetingi otwarte w środy o g. 18.00.

14.    Dziś TACA INWESTYCYJNA: zakup drewna, oraz konieczne prace remontowe.

15.    Zbiórka na CARITAS przeniesiona na najbliższą niedzielę  - 8. stycznia.

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i nowe -"Miłujcie się", "Oremus"- na luty, "Dzienniczek św. Faustyny", kalendarze na 2017 r. i wiele innych nowych tytułów, szczególnie polecam nowe ALBUMY iFILMY.

KOLĘDA:

PON (2.01)- 1) Słowicza - z obydwu stron; 2) Cyprysowa, Cedrowa i Głogowa.

WTOREK (3.01) -  1) Świerkowa Jodłowa i Podleśna; 2) Cisowa i Główna; 3) Słonecznikowa.

ŚRODA(4.01)  - 1) Nowinek - do torów, Piękna - z 2 stron oraz Polna i Poprzeczna; 2) Widna i Sosnowa

CZWARTEK (5.01) -  1) Złocistych Łanów - z 2 stron; 2) Szeroka.

SOBOTA (7.01) - 1) Kasztanów; 2) Sadowa; 3) Leśna, Brzozowa Droga i Długa.                                  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PON (9.01) - 1) Parkowa, Borowików i Kwiat Paproci; 2) Leśnych Boginek; 3) Jasna i Północna.

WTOREK (10.01) - 1) Słoneczna;  2) Leśna oraz Modrzewiowa i Akacjowa.

ŚRODA (11.01) - 1) Świetlana; 2) Jałowcowa.

CZWARTEK (12.01) - 1) Tęczowa;  2) Promienna.

PIĄTEK (13.01) - 1) Jagodowa i Rydzów;  2) Jelenich Rogów.

SOBOTA (14.12) - 1) Pionierów - do bazarku; 2) Pionierów- do końca; 3) Wiekowej Sosny 4) Koralowych Dębów - cała.

Celem Kolędyjest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.

RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.

Bardzo proszę o odświeżenie lektury jakże ważnej w Roku Miłosierdzia - "O SPOWIEDZI". Ofiary składanepodczas kolędy przeznaczone będą na nowe żyrandole, 1 witraż oraz część alejki od ul. Białej Brzozy.