UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24.11.2019

1. Dziś ostatnia niedziela Roku kościelnegoUroczystość CHRYSTUSA Króla Wszechświata. W sobotę kończymy ROK DUCHA ŚWIĘTEGO i Rok św. HUBERTA.
  2. Za tydzień ADWENTEM zaczniemy Nowy Rok Kościelny – REKOLEKCJAMI PARAFIALNYMI – „MISYJNE PROSTOWANIE DRÓG”. Rekolekcje te wprowadzać nas będą w MISJE ŚWIĘTE, które w tym roku będziemy przeżywać. Poprowadzi je Prof. Mieczysław NOWAK (profesor naszego seminarium i autor wielu mądrych książek).
  3. Pod chórem leżą foldery z wprowadzeniem na ROK MISJI ŚWIĘTYCH (i rekolekcje). Proszę przekażcie go nieobecnym!!!
  4. W ADWENCIE pierwsza Msza św. zwana RORATAMI jest o godz. 7.00. Bardzo zapraszamy. W tym roku przeżywać będziemy je z Prymasem Stefanem WYSZYŃSKIM.
  5. Za tydzień poświęcimy rodzinne wieńce adwentowe o godz. 11.00. Zachęcamy, by dzieci przygotowały LAMPIONY na Roraty.
  6. Spotkanie LEKTORÓW (obowiązkowe) za tydzień o godz. 17.15.
  7. W czwartek -28.11. będzie mierzenie strojów komunijnych: chłopców o 18.30 i dziewczynek o 19.00. Stroje pozostają takie same jak w poprzednich latach.
  8. Jutro Nabożeństwo przy Relikwiach Krwi św. JANA PAWŁA II. Zapraszam.
  9. Jutro RADA PARAFIALNA o g.19.30. Proszę o modlitwę o owocne obrady.
  10. Dziś o 16.30 Mężczyźni św. Józefa (M.S.J.) organizują warsztaty o mądrym używaniu INTERNETU przez dzieci i w rodzinie. Zaś w piątek zapraszają mężczyzn na późną męską adorację od godz. 21.30 – 23.00.
  11. Dziś wieczorem grupa młodzieżowaZOSTAW ŚLAD” ma swoje spotkanie. Dziś przy wyjściu młodzi z tej Grupy rozdają darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”.
  12. Katecheza CHRZCIELNA będzie 15 XII dla planujących chrzty w Boże Narodzenie.
  13. WSPOMNIENIA: poniedziałek  św. Katarzyny Aleksandryjskiej i bł. Marii i Luigiego Quattrocchi, wtorek – bł. Jakuba Alberione, sobota – Święto św. Andrzeja Apostoła.
  14. Seminarium zaprasza na rekolekcje o rozeznaniu powołania (ten weekend; plakat).
  15. Podziękowanie: Z. Szot, J. Targoński, A. Korneluk, L. Mieloch, P. Fryszczyn, i M. Koprowski, oraz Mężczyznom św. Józefa.
  16. Dziś CARITAS kwestuje na paczki świąteczne dla chorych, samotnych i niepełnosprawnych.
  17. Rozbudowa ORGANÓW (do pełnej spłaty potrzebujemy jeszcze 50 tys. zł).
  18. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: wykonano – część nowego oświetlenia prezbiterium, organów, nowych źródeł w domu; trwają prace nad niezależnym wejściem do salek duszpasterskich – oazowych, lektorów i szafarzy i ministrantów. Tradycyjnie taca w zimie na ogrzewanie – zakup drewna).
  19. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs o szczęściu (29.11-1.12), Szkoła Animatora (7-8.12) i Kurs – w szkole Maryi (13-15.12).

KIOSK:   TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, „Mały Gość Niedzielny”, "Oremus"- na XII, "Miłujcie się". Polecam: kalendarze, nowe książki i karty świąteczne.

/proboszcz