UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30.
  2. Dziś – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa KRÓLA Wszechświata.
  3. Wczoraj, w wigilię Święta - Kandydaci do Bierzmowania i młodzież naszych Grup byli na SPOTKANIU MŁODYCH w Świątyni Opatrzności Bożej.
  4. Dziś witamy w Relikwiach bardzo bliskiego nam od dzieciństwa - św. MIKOŁAJA Biskupa. Będzie towarzyszył nam w przeżywaniu RORAT.
  5. Za tydzień - 3.12. rozpoczniemy nasze REKOLEKCJE ADWENTOWE, podejmując na koniec roku - prawdę o Archaniele Michale. Poprowadzi je znany już – o. Robert RYNDAK, Michaelita. Jak zwykle na końcu kościoła leżą programy rekolekcji wraz z moim słowem na ten czas.
  6. Dziś na Sumie modlimy się za naszą Ojczyznę niestety przez wielu za mało kochaną.
  7. Dziś czynna kawiarenka. Bardzo zapraszamy w imieniu młodych.
  8. W tym tygodniu wypada I. PIATEK (SPOWIEDŹ – rano oraz od g. 15.30. Dodatkowa Msza św. o g. 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH) i I. SOBOTA miesiąca (Nabożeństwo Fatimskie o g. 17.00 z Różańcem i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  9. Za tydzień o g.10.05 Katecheza CHRZCIELNA dla planujących CHRZEST w Święta Bożego Narodzenia.
  10. Wczoraj 3 ministrantów – Paweł Mycielski, Tomasz Pisarek i Stanisław Szczepański - przyjęło posługę Lektor z rąk Księdza Biskupa. Dziękuję za modlitwę.
  11. Za tydzień zostaną poświęcone OPŁATKI, które będą nasze Siostry Sercanki rozprowadzać.
  12. Odnowa w Duchu Świętym we wtorek rozpoczęła długą i bardzo ważną formację – „Szkoła uczniostwa”. Dziękuję za modlitwę.
  13. Dziękuję Obecnym wczoraj na pięknym Koncercie O MIŁOŚCI w wykonaniu: Klaudii Kwaśny i Patryka Góreckiego z wprowadzeniem - Marcina Kwaśnego.
  14. Dziś natomiast zapraszamy na 15.30 na film o św. Stanisławie Papczyńskim i na spotkanie z reżyserką P. Agnieszką Dzieduszycką-Manikowską.
  15. Pomagali: Dariusz Woźniak, Ilona i Krzysztof Wawro oraz Maciej Koprowski, Krzysztof Kulesza, Przemek Żbikowski, Marcin Machałowski, Michał Fila i Andrzej Michałowicz.
  16. WSPOMNIENIA: czwartek – święto - św. Andrzeja Apostoła.
  17. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs o szczęściu małżeńskim (1-3.12), Młodzieżowa Szkoła Animatora (8-10.12).
  18. Dziś nasza CARITAS kwestuje na naszych potrzebujących, na paczki świąteczne oraz rozprowadza Świece Caritas wg stałej zasady „cena +”.
  19. Za tydzień - TACA INWESTYCYJNA – konserwacja organów (3 tys.), wymiana pompy do ogrzewania (6,5), zakup zmywarki (Kawiarenka i inne), wywóz śmieci – cmentarz (4 kontenery) i inne.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na XII, nowe - Trwajcie w miłości” oraz  KALENDARZE, nowe książki i albumy, książka „Uczmy się kochać” – dr. Wandy Półtawskiej.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/