UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (II NIEDZIELA ADWENTU) - 08.12.2019

1. Tydzień temu rozpoczęliśmy ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Wypada raz na 10 lat. To czas poruszenia wszystkich, aby wiarę uczynić żywą i dynamiczną. Bardzo proszę, po naszym rekolekcyjnym początku, tak jasnym i klarownym misyjnie, aby najpierw liderzy i członkowie każdej z Grup Formacyjnych zaangażowali się w te MISJE dla Jezusa.
  2. Gościmy dziś Bpa Jana Ivanauskas z diecezji Koszedary. Dziękujemy Mu za obecność, słowo i wprowadzenie relikwii Bł. Teofila Matulionisa.
  3. Dziś UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Ona nosi nas w swoim sercu i broni i wzywa byśmy Ją naśladowali.
  4. Zapraszamy na RORATY o godz. 7.00. Idziemy drogą z Prymasem Stefanem WYSZYŃSKIM. W piątek był u nas Bp Mikołaj. Cieszy duża ilość dzieci.
  5. Za tydzień o 10.10 - Katecheza CHRZCIELNA (CHRZTY na Boże Narodzenie).
  6. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE dla dzieci i Rodziców klas III (Oddanie Matce Bożej).
  7. Dziś wieczorem spotkanie młodzieży z Grupy „Zostaw Ślad”. Zapraszamy.
  8. Jutro Spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych o 19.30.
  9. We wtorek Adwentowy Wieczór Uwielbienia o g. 20.00. Zapraszamy.
  10. W czwartek Mężczyźni św. Józefa (MSJ) zapraszają na spotkanie męskie po wieczornej Mszy. Temat – „Emocje mężczyzny”. Grupa ta organizuje i zaprasza na BAL SYLWESTROWY (Rodziny z dziećmi oraz pary małżeńskie, bez alkoholu. Zapisy w zakrystii.)
  11. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a po nich Msza św. za polecanych w nich.
  12. W sobotę - nasza OAZA zaprasza po roratach na śniadanie wspólnotowe.
  13. WSPOMNIENIA: czwartekNMP z Guadalupe, piątekśw. Łucji, sobotaśw. Jana od Krzyża.
  14. Z serca dziękuję: Paniom z Kiosku i z Biblioteki, oraz A. Kusoskiej, M. Zalewskiej i W. Polit oraz osobom, które ofiarowały choinki.
  15. Poświęcone OPŁATKI Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  16. Pod chórem jest kosz na dary dla osób potrzebujących naszego wsparcia.
  17. Świece CARITAS będą za tydzień (zakup: 12 i 15 zł. Co nadto jest na nasz Caritas).
  18. Do puszek przy wyjściach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do żłóbka, dla Pana Jezusa.
  19. Rozbudowa ORGANÓW (dziękuję za przelewy na konto i wpłaty imienne).
  20. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs – w szkole Maryi (13-15.12).

KIOSK:   TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny”, "Oremus"- na styczeń , "Miłujcie się". Polecam: kalendarze, nowe książki i karty świąteczne. Szczególnie polecamy książkę o Bł. Biskupie Teofilu.

/proboszcz