UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26.08.2018

Witamy Ks. Krzysztofa Lichotę, życząc owocnej posługi w naszej Parafii.

- ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - używajmy darów Ducha Świętego.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy się modlitwą

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny CZĘSTOCHOWSKIEJ.
  2. Na Sumie Msza św. o Beatyfikację PRYMASA TYSIĄCLECIA i za OJCZYZNĘ.
  3. Od soboty - września - święty czas tzw. 40. GODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. To zachęta, by adorować Pana Jezusa, bo będzie dostępny przez te 3 dni (sobota, niedziela, poniedziałek).
  4. Jutro kolejne Nabożeństwo przy Relikwiach Krwi św. Jana Pawła II, po wieczornej Mszy św..
  5. Zapraszam dzieci i rodziców na Msze św. na rozpoczęcie Nowego ROKU SZKOLNEGO w następny poniedziałek o 8.00 (Dzieci które o tej godzinie maja początek roku w szkole zapraszamy albo na Msze o godz. 9.00 albo o 18.00).
  6. W sobotę I. Sobota Miesiąca. Nabożeństwo z konferencją i różańcem o godz.17.00 i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę. To 79 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  7. Apel do rodziców dzieci kl. IV (po I Komunii) - za tydzień I. Piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi a zwłaszcza o Mszy świętej i Komunii wynagradzającej.
  8. Dziękuję wpisanym 62 osobom do Księgi TRZEŹWOŚCI. Z serca dziękuję za ten dar.
  9. Grupy Parafialne proszę o gorliwy start w porozumieniu ze swoimi Opiekunami.
  10. Za tydzień obowiązkowa Katecheza CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY we wrześniu czy następnych miesiącach.
  11. Informuję Rodziców dzieci Komunijnych klas III, że przygotowanie rozpoczniemy 9. września. Obecność jest obowiązkowa.
  12. Wspomnienia: jutro-św. Moniki, wtorek-św. Augustyna, środę-Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  13. Bardzo proszę mężczyzn o pomoc w ułożeniu pociętego drewna jutro od godz.8.00.
  14. Dom Rekolekcyjny: "Poród może być piękny" (7-9.09), Kurs Filip dla małżeństw (21-23.09).
  15. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na potrzeby wakacyjne naszych rodzin wielodzietnych oraz osób samotnych i niepełnosprawnych.
  16. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: nowe drewno, remont w mieszkaniu ks. Wikariusza, przygotowywany jest relikwiarz wokół całego prezbiterium, oraz specjalny dla św. Franciszka, św. Ignacego i innych wielkich świętych.

ZAPOWIEDZI: II. Rafał KĘSIK - kaw. z  Konar i Anna Monika ORZECHOWSKA - panna z par. tut.

KIOSK:    TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "Miłujcie się".  Polecam : "Ogień Ducha Świętego", "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi".

W WAKACJE:
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.