UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 06.01.2019

Trwa  ROK - ŚW. HUBERTA. Uczmy się od Niego jak wierzyć. W naszej szopce jest wizerunek św. Patrona (On patrzy na nas, a my ...)

1. Dziś - Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zawitają u nas Trzej Królowie. Poświęcone kadzidło i kreda będą do pobrania do domów (na drzwi - znak wiary). Ofiary składane będą przeznaczone na zakończenie relikwiarza św. Huberta.
  2. Dziś Grupy młodzieżowe zapraszają na kolędowanie ulicami Zalesia (nie tylko młodzież). Start o godz. 15.00 sprzed kościoła. (stroje kolędowe mile widziane).
  3. Dziś o 17.30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z racji I Niedzieli Miesiąca. To pierwsze w Nowym Roku.
  4. Dziś o 10.10 - KATECHEZA CHRZCIELNA.
  5. Dziś wieczorem kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie formacyjne.
  6. We wtorek zapraszamy na pierwszy w tym roku WIECZÓR UWIELBIENIA o g. 20.00.
  7. W czwartek Mężczyźni św. Józefa (MŚJ) zapraszają po wieczornej Mszy św., o 18.40, na spotkanie na temat komunikacji małżeńskiej i rodzinnej. Zapraszają zainteresowanych.
  8. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a potem Msza św. za polecanych Zmarłych.
  9. Za tydzień Święto CHRZTU PAŃSKIEGO.
  10. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach bł. kard. H. Newmana.
  11. Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE dzieci i rodziców.
  12. Za tydzień po Sumie zapraszamy na KONCERT KOLĘD w wykonaniu naszego CHÓRU.
  13. Grupa młodzieżowa „Zostaw Ślad” za tydzień spotyka się i zaprasza innych młodych.
  14. Już niedługo Światowe Dni Młodych. Nasza młodzież zaprasza na diecezjalne spotkanie ŚDM w Wilanowie - 27.01 (od 14-22) w łączności z Panamą. Zapisy w zakrystii.
  15. Za 2 tygodnie - 20.01. zapraszamy na KOLĘDOWANIE PARAFIALNE o godz. 19.00
  16. Także za 2 tygodnie rozpocznie się Kurs Naturalnego Planowania Rodziny o godz. 17.00.
  17. Informuję, że 12 lutego zaczniemy tzw. Rekolekcje w drodze (5 spotkań we wtorki o godz. 20.00). Zapraszam, by wiarę budować. Skupimy się na roli Ducha Świętego.
  18. Dziękuję za wspólnotowe fajerwerki oraz sponsorowi naszych fajerwerków. Dziękuję tym, którzy wspólnotowo o północy powitali Nowy Rok specjalną Mszą świętą.
  19. W Domu Rekolekcyjnym: od piątku - Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej (KAMCH) (11-13.01) i Kurs Przedmałżeński (18-20.01).
  20. Dziś TACA przeznaczona jest na MISJE (Nasza Taca INWESTYCYJNA - za tydzień).
  21. KANCELARIA w czasie KOLĘDY czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela; OREMUS na styczeń i luty, nowe -"Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.

KOLĘDA (07-12.01):

PONIEDZIAŁEK (7.01) -
1) Wierzbowa, Szarotki, Za Siedmioma Górami, Wieczornego Zmierzchu, Grających Świerszczy, Zielonych Żabek;
2) Kubusia Puchatka, Słonecznego Lata, Porannej Zorzy, Wiosenna, Słowików, Kukułki, Balladyny, Calineczki;
3) Spacerowa i Parkowa i Sosnowa.

WTOREK (8.01) -
1) Szeroka i Poprzeczna.

ŚRODA (9.01) -
1) Widna i Nowinek (z tej str.);
2) Złocistych Łanów.

CZWARTEK (10.01) -
1) Piękna;
2) Polna i Południowa.

PIATEK (11.01) -
1) Młodych Wilcząt;
2) Leśny Zaułek, Przeskok, Fiołków, Jelonka.

SOBOTA (12.01) -
1) Długa z Miłą i Drogą Mleczną;
2) Kasztanów, Królewska i Polna (Ustanów);
(od godz. 10.00-14.30)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOLĘDA (14 -19.01)

PONIEDZIAŁEK (14.01) -
1) Podleśna, Świerkowa, Jodłowa;
2) Sadowa (od pocz. i od końca);
3) Słowicza.

WTOREK (15.01) -
1) Główna;
2) Słonecznikowa i Cisowa.

ŚRODA (16.01) -
1) Cedrowa i Cyprysowa;
2) Głogowa i Słoneczna;
3) Leśna i Kwiat Paproci.

CZWARTEK (17.01) -
1) Rydzów i Borowików;
2) Jałowcowa;
3) Modrzewiowa, Północna i Lisie Jary.

PIĄTEK (18.01) -
1) Wiekowej Sosny;
2) Jasna;
3) Sarenki.

SOBOTA (19.01) -
1) Tęczowa;
2) Świetlana;
3) Promienna (od godz. 10.00).

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.
Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od 16,00, a w soboty o godz. 10.00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.
RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o zaproszenie nas, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.
Każda rodzina otrzyma w tej Wizycie Kolędowej książeczkę - "DUCH ŚWIĘTY".
Składane
OFIARY będą przeznaczone na rozbudowę  naszych ORGANÓW.
Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty religii.