V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś przedostatnie - GORZKIE ŻALE o godz. 17.00. Zapraszamy.
  2. Od wczoraj trwa NOWENNA w intencji OJCZYZNY po Mszach św. (w tygodniu), a w niedzielę na Sumie.
  3. Za tydzień rozpoczniemy już WIELKI TYDZIEŃ. Rozpoczyna go NIEDZIELA PALMOWA. Chrystus wprowadzi nas do Jerozolimy Świata, by mocą Ewangelii zmieniać świat.
  4. Jak zwykle będą PALMY: PARAFIALNE – z których ofiary będą przeznaczone na wsparcie formacji Młodzieżowej Grupy Ewangelizacyjnej (rozprowadza Zostaw Ślad), oraz OAZOWE – z których dary będą przeznaczone na dofinansowanie 15 dniowych rekolekcji wakacyjnych. Oaza w sobotę zaprasza od rana do przygotowania swoich palemek.
  5. Dziś - ostatni wykład z bioetyki m.in. o in vitro - spotkanie o 10.05 w kościele.
  6. Dziś przyjmujemy jak co roku DUCHOWA ADOPCJĘ na każdej Mszy św. Księga Duchowej Adopcji - do zapisania się - będzie leżeć na ołtarzu Matki Bożej.
  7. Dziś obowiązkowa KATECHEZA CHRZCIELNA na CHRZTY w Święta i w kwietniu o 10.05.
  8. Dziś można wesprzeć ofiarą Fundusz Budowy naszego Kościoła (FBK). Bóg zapłać za wsparcie.
  9. We wtorek - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00.
  10. W czwartek - MSZA ŚW. O UZDROWIENIE za wstawiennictwem św. Huberta.
  11. W piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 - szósta DROGA KRZYŻOWA (prowadzą kandydaci do Bierzmowania). Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16.00.
  12. W piątek (22) - wyjątkowo o 17.45 NABOŻEŃSTWO do św. RITY, Patronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  13.
  14. 22 marca (piątek) po Mszy o godz. 18.00: Lektorzy zapraszają osoby pełnoletnie do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Trasa wiedzie do Góry Kalwarii i z powrotem i liczy 40 km. Przygotowali ją: Stanisław Krześniak, Paweł Mycielski, Piotr Olszak, Andrzej Wojciechowski, Jan van Soest, Jarek Lechowicz i Tomasz Pisarek.  Zapisy przez stronę internetową EDK.
  15. Dziękuje Małżeństwom obecnym na spotkaniu małżeńskim. Dziękuje obecnym i Prowadzącym spotkanie.
  16. Dziś nasi kandydaci - wieczorem w kościele - będą wybierali Imię Patrona, a potem będzie spotkanie.
  17. W kruchcie i w Top Markecie jest kosz na pomoc potrzebującym i biednym. Dziękujemy w ich imieniu.
  18. Pomagali: Artur i Tomasz Pisarek, Grzegorz i Daniel Kowalscy, Ewa Żbikowska, Krzysztof  Wawro, Grażyna Stolarska, Joanna Dmochowska, P. Pangowski, K. i K. Milanowscy, M. Mieloch i A. Pisarek.
  19. WSPOMNIENIA: we wtorek - Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca, sobota - św. Rafka.
  20. DOM REKOLEKCYJNY: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (22-24.03), Kurs Filip dla młodych (5-7.04.), Kurs o wychowaniu (12-14.04.), Kurs Przedmałżeński (19-21.04 i Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (26-28.04.).
  21. Trwają wtorkowe - 5-tygodniowe REKOLEKCJE o Panu Jezusie. Proszę nadal o modlitwę za tak licznych naszych wytrwałych uczestników.
  22. Wczoraj dojechał transport drewna bukowego.
  23. W zakrystii jest już lista dla mężczyzn do wpisania się w Wielka Sobotę do straży przy grobie Bożym, oraz lista na nocną adorację z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek.
  24. Osoby z ostemplowanymi kartami z parafii będą chodzić ze zbiórką na kwiaty do grobu Bożego. Bóg zapłać za ofiary.

Dziękuję wszystkim, którym los Polski jest drogi – i stają po stronie prawdy w modlitwie i czynie (Nowenna).

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na IV., Trwajcie w miłości”, nowy - „Mały Gość Niedzielny”  oraz  obrazy, kalendarze, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki i karty świąteczne.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/