V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.03.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO (obraz Pięćdziesiątnicy).

- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - ofiarujmy Jej nasze nawrócenie i czyny pokutne (za tydzień na Sumie kolejna Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę).

1. Dziś witamy w Relikwiach - Bł. BRONISŁAWĘ.
  2. Za tydzień zmiana czasu na letni - UWAGA !!!
  3. Dziś o 10.10 - KONF. CHRZCIELNA ( CHRZTY w Wielkanoc i  po Świętach ).
  4. Jutro św. Józefa Oblubieńca. Msze św. o godz. 9.00 oraz 18.00.
  5. Dziś o godz. 17.00 piąte "GORZKIE  ŻALE". Zapraszam w piątki na DROGI KRZYŻOWEJ: A)16.00 -DZIECI; B)18.30 -dorośli. (Dziękuję kand. do Bierzmowania).
  6. Za tydzień - NIEDZ. PALMOWA rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będziemy mogli -zakupem palmy - wesprzeć nasze dzieła młodzieżowe. Palmy parafialne rozprowadzać będą Wolontariusze, a swoje - Oaza (na rekolekcje wakacyjne i inne wyjazdy).
  7. W Niedz. Palmową będziemy mogli podjąć po raz DUCHOWĄ ADOPCJĘ, aby ratować życie 1 dziecka. Ostatnio podjęło ją - 155 osób (rok wcześniej 130).
  8. Nasi Wolontariusze w związku z tym dziś rozdają darmową gazetę o Duchowej Adopcji.
  9. W sobotę przed Niedz. Palmową zapraszamy Młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Wilanowa. (Wyjazd o 10.05. Program animowany przez Zespół - Mocni w Duchu. Koszt 10/os. Zapisy dziś).
  10. W - 26.03 wiecz. gościmy dr Leszka Żebrowskiego -o Żołnierzach Wyklętych i NSZ.
  11. Wspomnienia: w sobotę - św. Rafkę, a w czwartek do św. RITY po Mszy św..
  12. Informuję że 5 kwietnia wieczorem będzie dr Jacek Pulikowski. Pierwsze 2 godz. są dla wszystkich, a ostatnia godzina tylko dla mężczyzn. Zapraszam małżeństwa, ale nie tylko...
  13. W Miłosierdzia Wolontariusze - akcja krwiodawstwa w "krwiobusie" przed k-łem.
  14. Dziękuję 150 uczestnikom 5 tygodniowych Rekolekcji Wtorkowych. We wtorek będzie Msza św. dziękczynna o godz. 20.00. Zapraszam.
  15. Ostatnie "ŚWIECE CARITAS" pod chórem, a za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym potrzebującym.
  16. Pod chórem i w TOP-MARKECIE jest kosz na dary dla samotnych i najb. potrzebujących.
  17. Osoby z pismem z Parafii zbierają na KWIATY do Grobu Bożego. Osoby z rejonów gdzie nikt nie zbiera (np. za torami) mogą wrzucić swój dar do puszek przy wyjściach.
  18. Dziękuję kolejnym wpłacającym na ŁAWKI : potrzeba jeszcze na ok 39 mb ławek.
  19. Dziś w kancelarii/ zakrystii można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła.
  20. W Domu Rekolekcyjnym: Kurs Tobiasz i Sara (13-15.04).

KIOSK:  TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, "Oremus" - na maj. Polecam - książki: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".

ZAPOWIEDZI:

II. Paweł SZADKOWSKI - kaw. z Kędzierówki i Dominika Aleksandra SOLIŃSKA - panna z par. tut.

Karol PODZIEWSKI - kaw. z Przerośla i  Agnieszka Adrianna LAMENT - panna z par. tut.