V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21.03.2021

Msze św. niedzielne: sobota -18.00; niedziela: 9.00, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00.
Transmisja Mszy św. -
bit.ly/swHubertZG - g. 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 i w tygodniu o 18.00 oraz w niedziele o g. 17.00 – Gorzkie Żale i w piątki ok. 18.30 Droga Krzyżowa.

KANCELARIA w czasie pandemii czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.(do 19.30)

1. Temat roku –„DUC IN ALTUM” (wypłyń na głębię). Wchodźmy w głąb życia.
  2. Dziś witamy w Relikwiach BŁ. JOLANTĘ, głęboko zanurzoną w Bogu i życiu.

Za tydzień – Niedzielą PALMOWĄ zaczynamy WIELKI TYDZIEŃ – znowu choć inaczej bardzo wyjątkowy.  Liturgia będzie mimo obostrzeń uroczysta,  bo Głównym Liturgiem jest sam Jezus Chrystus. Niech nieco uboższa forma tym bardziej prowadzi nas do samego SPRAWCY naszego zbawienia.
NIEDZIELA PALMOWA to Liturgia Męki Pańskiej – bo aż tak nas Chrystus umiłował.

1. PALMY parafialne będą przed kościołem. Ofiary będą przeznaczone na współudział w akcji „Mamo, tato, kochajcie się”. OAZA rozprowadzi palmy na ważne swoje cele duszpasterskie.
  2. DROGA KRZYŻOWAo 16.00 (dzieci); 18.30 - dla wszystkich (Mężczyźni - Młodzież).
  3. Zapraszamy na godz. 17.00 na przedostatnie Nabożeństwo – GORZKICH ŻALI.
  4. Bardzo dziękuję obecnym na Rekolekcjach Wielkopostnych (i za post ścisły o owoce rekolekcji).
  5. W piątek w Uroczystość św. Józefa rozpoczęliśmy Rok Święty – ROK RODZINY (Amoris letitia).
  6. Dziś - dzieci komunijne – grupy I. (kl. III A i C) otrzymają Modlitewniki.
  7. Dzieci i Rodziców Grupy II zapraszam za tydzień na 10.10 i wręczenie Modlitewników.
  8. Dziś: Katecheza CHRZCIELNA dla planujących Chrzty na ŚWIĘTA i w kwietniu.
  9. Dziś po wieczornej Mszy św. ADORACJA KRZYŻA - dla wszystkich.
  10. Mężczyzn zapraszamy do włączenia się do straży do Grobu Bożegolista w zakrystii.
  11. Dziś – spotkanie mężczyzn z TOTUS TUUS.
  12. Dziś – można wesprzeć ofiarą Fundusz Budowy Kościoła (FBK) w kancelarii.
  13. WSPOMNIENIA: wtorek – św. Rafka, piątek – św. Dobrego Łotra.
  14. Na kwiaty do GROBU BOŻEGO można złożyć ofiarę do puszek w kościele. Bóg zapłać.
  15. Za tydzień Grupa Zostaw Ślad zaprasza na spotkanie II. cz. „O rachunku sumienia”.
  16. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  17. Pod chórem i w Top Markecie jest kosz na dary dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy.

KIOSK: TYGODNIKI, Oremus”- kwiecień, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, różne książki i karty świąteczne. Polecam na prezent książkę - Świat naszych uczuć”, najnowszą adhortację o św. Józefie oraz książki Ks. Fr. Blachnickiego.

- Trwajmy w modlitwie błagalnej o oddalenie zarazy i siły dla służb medycznych!!
    - Dyspensa - od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (to nie zakaz, ani alibi– a są Msze św., w których nie jest wykorzystany limit, słuchajmy głosu sumienia).

Dziś przyjmujemy DUCHOWĄ ADOPCJĘ – biorąc w opiekę jedno dziecko zagrożone w swoim istnieniu (w 2020 r. unicestwionych zostało (w Pl. - oficjalnie 1.100; 7-13 tys., inni 100-200; na świecie: 42 mln, a na covid 1,8 mln)