Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 23 517 050 406 parafia@parafia-zalesie.pl

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.05.2026

Transmisja - bit.ly/swHubertZG

  1. Dziś - o 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
  2. Za tydzień - Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
  3. Trwa MAJ - miesiąc MARYI oraz NABOŻEŃSTW MAJOWYCH - w tygodniu o g. 18.00 (potem Msza św.), a w niedziele i uroczystości o g. 17.30.
  4. Dziś młodzi kl. VIII podczas Mszy św. o g. 18.00 otrzymają błogosławieństwo przed egzaminami.
  5. Dziś wieczorem- spotkanie grupy Zostaw Ślad- gra terenowa o św. Stanisławie Kostce, Patronie Młodzieży.
  6. Jutro spotkanie ODPOWIEDZIALNYCH GRUP MŁODZIEŻOWYCH o 19.30.
  7. Od piątku rozpoczynamy NOWENNĘ przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
  8. W czwartek - MSZA ŚW. O UZDROWIENIE. ZAPRASZAMY.
  9. W czwartek po Mszy św. wieczornej Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie.
  10. W piątek - szósta DROGA ŚWIATŁA po wiecz. Mszy św.
  11. W piątek o 17.20 - WYPOMINKI (przeniesione sprzed tygodnia).
  12. W sobotę zapraszamy na Spotkanie Małżeńskie - 16 maja o g. 16.00 z tematem: ”Przyjąć i po katolicku wychować potomstwo”. Będzie opieka dla dzieci. Spotkanie poprowadzą znani goście Anna i Janusz WARDAKOWIE (od 31 l. małżonkowie, rodzice dziesięciorga dzieci w wieku od 6-26 l. Założyciele i moderatorzy Akademii Familijnej w Polsce, autorzy wielu wykładów, wydawcy książek, artykułów prasowych poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu. Prowadzą doradztwo rodzinne i wychowawcze).
  13. Za tydzień I. KOMUNIA ŚWIĘTA w dwu grupach o g. 9.00 i o g. 11.00.
  14. Za tydzień o g. 10.05 SPOTKANIE z Rodzicami i dziećmi przed ROCZNICĄ I. KOMUNII ŚW.. ROCZNICA będzie 31 maja o godz. 11.00.
  15. Za tydzień po Mszy św. wieczornej nastąpią zapisy na przygotowanie do Bierzmowania Kandydaci przychodzą wraz z Rodzicami.
  16. Zapraszamy młodzież od kl. VII, licealistów i studentów do udziału w wydarzeniu MARIANKI - 22-24 maja. Koszt 120 od osoby. W cenie posiłki i noclegi. Zgłoszenia do 12 maja u ks. Marcina.
  17. WSPOMNIENIA: poniedziałek - bł. Marii Paschalis i 9 Towarz.,wtorek - bł. Alvaro del Portillo, bł. Michała Rapacza, św. Leopolda Mandica, św. Nereusza i Achillesa i św. Pankracego, środa - WSPOMNIENIE NMP Z FATIMY, czwartek - święto - św. MACIEJA APOSTOŁA, sobota - ŚWIĘTO - św. ANDRZEJA BOBOLI Patrona Polski.
  18. BARDZO DZIĘKUJĘ: Mężczyznom z TOTUS TUUS, osobom z Kiosku oraz z BIBLIOTEKI.      
  19. DOM REKOLEKCYJNY - Kurs Tobiasz i Sara (8-10.05), Kurs Filip dla młodych (15-17.05).
  20. Zapraszamy na parafialna pielgrzymkę na CYPR śladami św. Pawła i św. Barnaby (11-18 listopada br. Koszt 4990 zł i 150 Euro). Zapisy do 17 maja u ks. Marcina, który jedzie na tą pielgrzymkę.
  21. Dziś TACA NA SEMINARIUM WARSZAWSKIE.
  22. Zapraszamy już na pielgrzymkę autokarową w sobotę 6 czerwca na beatyfikację męczenników salezjańskich. Zapisy w zakrystii. Pielgrzymka jest z naszym księdzem.

KIOSK:
Tygodniki i Magazyny, „Oremus” - na  czerwiec, nowy - Mały Gość Niedzielny, nowe „Trwajcie w miłości”,  dużo nowych książek. Polecamy pamiątki komunijne, książki patriotyczne i flagi.  

                                                                              Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/