VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat).

1. W tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczniemy WIELKI POST. Msze św. z posypaniem głów popiołem o: 7.15; 9.00; 16.00; 18.00 i 19.30 (dla dłużej pracujących). Ks. Prof. Mieczysław NOWAK poprowadzi nas w głąb Roku Misji Świętych.
  2. Za tydzień zaczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi nas P. Jan BUDZIASZEK, wielki czciciel Maryi (przy wyjściu foldery z programem).
  3. W piątek DROGA KRZYŻOWA: - o 16.00 dla DZIECI; - o 18.30 dla wszystkich. Za tydzień Pierwsze GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.
  4. „KSIĘGA TRZEŹWOŚCI” - na ołtarzu Matki Bożej. Zachęcam do wpisania się.
  5. Dziś przyjmiemy w Relikwiach św. Gemmę GALGANI, wielką Świętą Kościoła.
  6. Dziś po wieczornej Mszy św. Spotkanie młodzieży z Grupy Zostaw Ślad.
  7. Pod patronatem tej Grupy 7 marca (sobota) o g. 15.00 będzie koncert i świadectwo Zespołu młodych raperów - Muode Koty - dla chętnych, przede wszystkim dla młodzieży, ich bliskich i kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców i wszystkich, tak zwyczajnie wszystkich! Ks. Krzysztof poszukuje sponsorów tego koncertu.
  8. Jutro NABOŻEŃSTWO do Św. JANA PAWŁA II przy Jego Relikwiach Krwi.
  9. Jutro o godz. 16.00 – Spotkanie Katechetyczne, a o 19.30 – Rada PARAFIALNA.
  10. W środę o 20.30 spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych.
  11. W czwartek o g. 19.00 Spotkanie Szafarzy.
  12. KANCELARIA od jutra czynna normalnie.
  13. Za tydzień Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
  14. Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia - 7. 06. g. 12.00. pl. Piłsudskiego. Zapisy trwają.
  15. Siostry Orionistki zapraszają DZIEWCZĘTA na skupienie wielkopostne od 28.02-1.03, by „z Gedeonem szukać siły Bożej w nas”. Skupienie u naszych Sióstr na ul. Pięknej.
  16. ROZBUDOWA ORGANÓW zakończona!!! Dziękuję za kolejne wpłaty.
  17. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na potrzeby naszych 2 rodzin, 2 osób niepełnosprawnych oraz 6 osób w podeszłym wieku.
  18. Caritas naszej Diecezji zachęca do wpłacenia 1 % na cele Caritasu.
  19. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zamknięcie spłaty rozbudowy organów, ogrzewanie kościoła.
  20. W Domu REKOLEKCYJNYM: Kurs Filip dla Małżeństw (28.02-1.03), Rekolekcje Organistów (13-15.03), Kurs Przedmałżeński (20-22.03), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (27-29.03).

KIOSK:   TYGODNIKI:  Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, nowe - "Miłujcie się", „Oremus”.  Polecam: książki Jana BUDZIASZKA i albumy o Ks. Prymasie.

Ogłoszenie Pani Sołtys – w sprawie projektu budowy autostrady.

Po Rekolekcjach Wielkopostnych we wtorki (od 10.03) zaczniemy 5. Tygodniowe tzw. „Rekolekcje w drodze” pt. ABC chrześcijaństwa. Bardzo zapraszam także MŁODZIEŻ!!!

/proboszcz