VIII Niedz. Zwykła - 26.02.2017

1. Dziś witamy w Relikwiach bł. Stefana Wincentego FRELICHOWSKIEGO, Patrona polskich Harcerzy, męczennika obozu w Dachau (ks. Wicka).
  2. Dziś NIESZPORY o 17.30.
  3. W tym tygodniu ŚRODĄ POPIELCOWĄ rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.15; 9.00;  16.00;  18.00 i 19.30 (dla dłużej pracujących). Przypominamy, że obowiązuje POST ŚCISŁY.
  4. W piątek I. Nab. DROGI KRZYŻOWEJ: A) o 16.00 dla DZIECI ; B) o 18.30 dla wszystkich. Za tydzień pierwsze "GORZKIE ŻALE"o godz. 17.00.
  5. " Księga TRZEŹWOŚCI" - na ołtarzu Matki Bożej. Bardzo zachęcam.
  6. W tym tygodniu przypada: CZWARTEK, I. PIĄTEK (spowiedź rano przed Mszą św. i od godz. 15.00) i I. SOBOTA mies.. Przypominam, że w I. SOBOTY sprawujemy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 17.00).
  7. REKOLEKCJE PARAFIALNE zaczniemy już 12 marca. Poprowadzą je  Ojcowie BENEDYKTYNI. Tradycyjnie za tydzień będą krótkie broszury z programem.
  8. REKOLEKCJE SZKOLNE (Gimnazjum i Szk. Podst.) będą 20 -22 marca.
  9. KANCELARIA - już czynna normalnie.
  10. Dziś o 19.00 - SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ŚDM. Zapraszamy nowe
  11. Jutro kolejne przy relikwiach Krwi św. Jana Pawła II.
  12. W sobotę kandydaci i ministranci mają ważną zbiórkę ze specjalnymi Gośćmi.
  13. W sobotę wspominamy - św. Kazimierza Królewicza.
  14. Dziś CARITAS będzie zbierała dary na wsparcie naszych: 3 osób niepełnosprawnych, 4 rodz. wielodzietnych i 5 osób starszych oraz w nagłych potrzebach. Bóg zapłać.
  15. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: - w zimie na zakup drewna do ogrzewania k-ła; zamykamy remont dolnego korytarza (zostanie mozaika) oraz trwa remont pomieszczeń pod starym kościołem i pod prezbiterium (ze zmianą drzwi i zmianą funkcjonalności).
  16. Od 13 -15.03 - dla par niesakramentalnych (Jezuici na Rakowieckiej o 19.00).
  17. W Domu Rekolekcyjnym:

- Kurs Tobiasz i Sara (10-12.03);

- Kurs Przedmałżeński (21-23.04) i od nast. wtorku Rek. Organistów naszej diecezji.

KIOSK:                                                                                                                          TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, nowe -"Miłujcie się"; nowy - "Mały Gość Niedzielny", "Różaniec", " Tak Rodzinie", "Mój Anioł", Książeczka O Fatimie -100 r. objawień i - O SPOWIEDZI - o.J. Salija. Jest także gazeta CHiT o Żołnierzach Wyklętych (bo1 marca to ich święto), oraz o bł. ks. Wł. Bukowińskim.

Już w ten wtorek  o godz. 20.00 w dolnym kościele zaczniemy SEMINARIUM  ODNOWY  WIARY.

Bardzo zachęcam Wszystkich, a młodych szczególne (młodzież i młode małżeństwa).     Proszę o jednodniowy post w tej intencji mogących go podjąć.