WIELKANOC - 21.04.2019

1. Świętu WIELKANOCY towarzyszy OKTAWA, by głębiej zgłębić tajemnicę wiary.
  2. Jutro, w II Dzień Świat, tradycyjnie TACA jest na KUL.
  3. Jutro wieczorem modlitwy do św. RITY, Patronki SPRAW BEZNADZIEJNYCH (kartki z intencjami i róże).
  4. We wtorek wspomnienie św. WOJCIECHA, Głównego Patrona Polski. A za tydzień wspomnienie św. Joanny Beretty MOLLA.
  5. W piątki w Okresie Wielkanocnym w miejsce Drogi Krzyżowej zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA - radosne rozważanie tajemnic Zmartwychwstania.
  6. Za tydzień NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. O 15.00 będzie GODZINA MIŁOSIERDZIA, prowadzona przez młodzież.
  7. Za tydzień, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca - SUMA w intencji - o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za naszą Ojczyznę.
  8. Także za tydzień o godz. 19.00 - UWIELBIENIE młodych, z niespodzianką.
  9. Za tydzień, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca - CARITAS będzie kwestował na pomoc i wsparcie biednych, samotnych i potrzebujących.
  10. Dziękujemy Chórowi za piękny koncert - PIEŚNI PASYJNYCH.
  11. Serdecznie DZIĘKUJĘ: Chórowi i Scholi za oprawę Triduum Paschalnego, Służbie Liturgicznej: Ministrantom, Lektorom, Bielankom i sypaczkom, szczególnie Panom z Totuus Tuus, Oazie za oprawę Liturgii Godzin, Pomagającym Siostrze w kościele, wszystkim Grupom za ich zaangażowanie, oraz P. Jackowi, P. Bogdanowi, P. Leokadii, S. Ludwice i S. Teresilii i wielu innym Osobom za cichą pomoc, a także Harcerzom.
  12. Dziękuję szczególnie prawie 50 mężczyznom za STRAŻ przy GROBIE BOŻYM.
  13. Na zewnątrz są już zaczątkowe 4 stacje Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać jeszcze raz.
  14. Dom Rekolekcyjny: Kurs Jan (2-5.05), Szkoła Animatora (11-12.05), Kurs Przedmałżeński (17-19.05), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (24-26.05).

KIOSKTYGODNIKI: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Mały Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

/proboszcz