WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 02.06.2019

1. W sobotę zaczęliśmy NABOŻEŃSTWA do SERCA PANA JEZUSA.
  2. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia, a u nas Opatrzności (Dziękczynienia). Zbiórka do puszek na zakończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Dziś Młodzież rozdaje darmową gazetę ewangelizacyjną "Dobre Nowiny".
  3. Dziś o 17.15 NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II, połączone z Nabożeństwem Czerwcowym.
  4. Dziś 40. rocznica I. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. "Niech zstąpi Duch Twój...".
  5. Trwa bardzo ważna modlitwa błagalna Kościoła - NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO.
  6. Bardzo bardzo zapraszam na WIGILIJNE CZUWANIE PIĘĆDZIESIĄTNICY w sobotę wieczorem. Zaczniemy je o 19.30. W programie przedstawienie o św. Hubercie, modlitewno-koncertowe przygotowanie do przyjścia Ducha świętego, modlitewne uwielbienie i wreszcie Eucharystia ok 22.30.
  7. WIGILIA poprzedza Uroczystość Zesłania DUCHA ŚWIĘTEGO i koniec okresu wielkanocnego.
  8. Za tydzień o 11.00 - Rocznica I KOMUNII ŚW. Dziś konferencja dla Rodziców i dzieci.
  9. W piątek zapraszamy na ostatnią DROGĘ ŚWIATŁA po wieczornej Mszy św..
  10. Dziękuję Rodzicom komunijnym za dar na relikwiarz PIUSA X, a Dzieciom - za dar na Misje.
  11. Młodzież zapraszamy na "Kurs Filip dla młodych" (pt -ndz.) 28-30.06 u SS. Elżbietanek.
  12. Grupa Zostaw Ślad organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży w Zwierzyńcu tzw. Exodus Młodych - 20-23.08. od 13 r. życia (konferencje, koncerty, tańce, warsztaty i modlitwa). Zakwaterowanie pod namiotami. Zapisy do 2 czerwca.
  13. WSPOMNIENIA: jutro - św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę - św. Bonifacego, w piątek - bł. O.Michała i Zbigniewa -Męcz. z Peru, w sobotę - św. Jadwigi Królowej.
  14. Za tydzień jest MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY w Warszawie.
  15. Warsztaty muzyczne - 4-6. 10.2019 (dorośli, studenci, młodzież). Zapisy będą na stronie.
  16. Dziś TACA INWESTYCYJNA: wymiana kaloryferów pod prezbiterium i założenie pod przedsionkiem, wymiana pompy, wpłata raty za organy i inne...
  17. Dom Rekolekcyjny: Kurs Posłani (14-16.06), Kurs Tobiasz i Sara (5-7.07).
  18. Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego - zaprasza na kolejny JARMARK HUBERTOWSKI - 9.06, a 7.06. na film - "Niepodległa" i spotkanie z Twórcami filmu o godz. 19.30.

KIOSKTYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

/proboszcz