XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2019

W WAKACJE:  - Msze święte w niedziele normalnie.
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

1. Do niedzieli ostatnie NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE - do Najświętszego SERCA Pana Jezusa.
  2. Jutro imieniny + ks. Prałata Jana Marcjana. Pamiętajmy w modlitwie.
  3. Za tydzień - Suma o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, za Ojczyznę i za Totuus Tuus.
  4. Jutro NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach Krwi św. JANA PAWŁA II po wieczornej Mszy św.
  5. Od jutra zaczynamy rozbudowę organów. Będą wyłączone, aż do zakończenia prac.
  6. Dziękuję za liczny udział w PROCESJI w BOŻE CIAŁO. Trwa OKTAWA Bożego Ciała. W czwartek obrzęd poświęcenia wianków.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca Maryi (choć ważniejsza jest) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (taca tego dnia - na świętopietrze). W piątek nie ma postu.
  8. Dziękuję za piękne świętowanie 50 lecia kapłaństwa: Ks. Czesława i Ks. Bogdana.
  9. Dziękuję: Bogu za piękną pogodę, Chórowi, Bielankom, sypaczkom, Szafarzom, Młodzieży, Żywemu Różańcowi, Ministrantom, SS. Orionistkom i Elżbietankom, Rodzinom: Frączyk, Fabijańskim, Skalskim i Zabiżewskim, J. Call, pocztom Totus Tuus, Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego, ZHR.
  10. Dziś spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych o 19.30.
  11. Młodzież rozpoczęła przygotowania do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA (kl. VIII i kl. III Gim).
  12. Do piątku ostatnia możliwość na zapisanie Młodzieży na „Kurs Filip dla młodych” u SS. Elżbietanek i na Spotkanie młodzieży w Zwierzyńcu Exodus Młodych - 20-23.08.
  13. ZAKOŃCZYLIŚMY Rok Szkolny w inny sposób przy zaangażowaniu młodych.
  14. WAKACJE - uwrażliwiam Rodziców w ich trosce o praktyki wiary w tym czasie.
  15. Jutro duża grupa dzieci z ks. Krzysztofem i s. Antonellą wyjeżdżają na wakacje w góry.
  16. WSPOMNIENIA: jutro - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w środę - św. Josemarii Escriva.
  17. Warsztaty muzyczne - 4-6.10.2019. Zapisanych jest już z 75 osób. Zamykamy powoli listę.
  18. BIBLIOTEKA - prosi o zwrot książek. W wakacje będzie zamknięta.
  19. Informuję z radością, że 40 dzieci, młodzieży i i 4 małżeństwa z OAZY jedzie na REKOLEKCJE wakacyjne, a 13 na Exodus, 7 na Kurs Filip i 13 na Obóz rekolekcyjny w Mikaszówce. I sporo innych osób od nas na REKOLEKCJE bądź pielgrzymki.
  20. Za tydzień CARITAS będzie kwestować na pomoc wakacyjną dzieci i młodzieży.
  21. Dom Rekolekcyjny: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (28-30.06), Kurs Tobiasz i Sara (5-7.07).
  22. Rekolekcje w Wakacje: REO - Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (14-21.07) i O RADOŚCI w Duchu Świętym (21-27.07).

ZAPOWIEDZI:

II. Artur Krzysztof OŁDAK- kaw. z Józefowa i Ewelina KOWALCZYK - panna z par.tut.
Łukasz Marcin GÓRNIAK – kaw. z par. tut. i Marta Anna OPALIŃSKA – panna ze Żbikowa
Arkadiusz TRĄBIŃSKI – kaw. z Zagościńca i Martyna Maria OLESZEK – panna z par. tut.

I. Grzegorz Krzysztof EBERT - kaw. i Klara Zuzanna ŻYŁA - panna, oboje z par. tut.

KIOSK: TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

STRÓJ GODNY PROSZĘ, niekoniecznie wygodny (niezależnie gdzie jesteśmy).

/proboszcz