XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.06.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

KANCELARIA w WAKACJE CZYNNA TYLKO w poniedziałki i czwartki od 18.30 -19.30.

SPOWIEDŹ w WAKACJE: w tygodniu - tylko przed Mszami świętymi; w niedziele – zwykle normalnie.

1. Do piątku ostatnie Nabożeństwa Czerwcowe.
  2. W całe wakacje ADORACJA PIĄTKOWA będzie OD godz. 15.00 (od KORONKI).
  3. W sobotę – SOBOTA miesiąca. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 17.00 z rozważaniem i Różańcem oraz Mszą św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę.
  4. W lipcu P. Jacek jest na urlopie. Bardzo proszę, jak zwykle o większe zaangażowanie naszych Muzycznych i grających - wg. grafiku.
  5. Dziś na Sumie modlimy się za naszą Ojczyznę.
  6. Jutro – jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca – NABOŻEŃSTWO przy RELIKWICH KRWI Św. JANA PAWŁA II.
  7. W czwartek - Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła (Taca na tzw. Daninę św. Piotra).
  8. Za tydzień obowiązkowa KATECHEZA CHRZCIELNA – na LIPIEC i SIERPIEŃ (o godz. 10.05).
  9. Trwa nabór młodzieży klas już szkół średnich i starszej do Sakramentu Bierzmowania. (Ten Sakrament jest wymagany do funkcji rodziców chrzestnych).
  10. BIBLIOTEKA w wakacje -zamknięta. Bardzo dziękuję za służbę Paniom: K. Samosiuk, E. Cieślik i D. Królak.
  11. WSPOMNIENIA: – św. Zygmunta Gorazdowskiego i Josemaria Esciva, wtorekśw. Cyryla Aleksandryjskiego, środa – św. Ireneusza, czwartek – UROCZYSTOŚĆ. św. Ap. Piotra i Pawła, piątek – Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, sobota – św. Ottona.
  12. Grupa z dziećmi (wraz z Ks. Marcinem i S. Stellą) wyjechała na wypoczynek w Biskupowie.
  13. Od przyszłej niedzieli zaczynają się Rekolekcje rodzinne (na Pomorzu koło Malborku i Pelplina). Proszę o modlitwę.
  14. Dom Rekolekcyjny: w wakacje REO (9-16.07, oraz Rekolekcje o radości w Duchu Świętym (RoR) – 16-22.07.
  15. Trwają zapisy na Mszę św. beatyfikacyjną rodziny Ulmów 9-10.09.br.
  16. Bardzo proszę o pomoc w układaniu połupanego drewna.
  17. Rodziców i Dziadków uwrażliwiamy, by dopilnować praktyk wiary dzieci i wnuków.
  18. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc najbardziej potrzebującym i na pomoc wakacyjną rodzinom.
  19. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: przegląd Domu Parafialnego, montaż figur, zamknięty remont generalny kolejnego pomieszczenia wraz z ociepleniem.
  20. Dziękuję: A. Poruszek, G. Stolarskiej, A. Pisarkowi, A. Kulicie, M. Stola, P. Stróżewskiemu i Paniom za płatki kwiatów – zwłaszcza Marioli Postek.
  21. Dziękuję Odpowiedzialnym za Grupy i Wydarzenia: L. Waligórze i E. Urwalskiej, Ks. Marcinowi, S. Stelli, S. Katarzynie, Radzie Parafialnej, Zespołowi Caritas, Wspólnocie Przymierza „Święta Rodzina”, J. Soleckiemu i A. Bulskiej, A. Fryszczyn, D. i M. Szczepańskim, P. Czublunowi, J. Olendzkiej, K. Walaskowi, I. Wawro, R. Chmielewskiemu, M. Hałoniowi, U. Śmierzyńskiej i B. Suska, Z. Kłoda, P. i D. Pangowskim, P. i A. Olszakom i Wszystkim Dobrodziejom oraz Żywemu Różańcowi, Chórowi, Totus Tuus, Scholi Młodzieżowej, Scholi dziecięcej, Szafarzom, Lektorom, ministrantom, MsJ, Bielankom.
  22. Wyjazdy rekolekcyjne: Odnowa (ok.100 z dziećmi), Oaza – (34 + 10 małż), Dzieci – (prawie 40), Młodzież: -Mikaszówka ( 20) i ŚDM (50).

KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”- na VII i VIII,  „ Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości” oraz  książki o Duchu Świętym.                                               Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/

-  STRÓJ w kościele – godny, niekoniecznie wygodny.
DZIŚ - AKT Oddania Rosji i Ukrainy.