Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 23 517 050 406 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.06.2026

Transmisja - bit.ly/swHubertZG

  1. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE o godz. 17.30 (we wtorek już ostatnie).
  2. DZIŚ uroczyście przyjmujemy odkryte w naszym starym kościele relikwie ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW: Świętego CRESCENTI, LAURIANI i VERECUNDI.
  3. Dziś - na Sumie modlimy się za naszą OJCZYZNĘ.
  4. Dziś - podczas Mszy św. o g. 11.00 ZAKOŃCZYMY ROK SZKOLNY.
  5. Dziś - ks. Marcin z DRUŻYNĄ męską wyrusza do Gniezna na tzw. LIGE MINISTRANCKĄ. Wesprzyjmy ich modlitewnie.
  6. Jutro - po Mszy św. wieczornej NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II.
  7. Jutro - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To także dzień tzw. DANINY Świętopietrza. Informuję nadto z wielką radością, że z racji przybyłych do nas RELIKWII TYCH APOSTOŁÓW - 15 listopada przybędzie do nas NUNCJUSZ Stolicy Apostolskiej, by najuroczyściej dokonać wprowadzenia ICH RELIKWII. Już dziękujmy Bożej Opatrzności.
  8. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (ADORACJA od g. 17.30. Msza św. o powołania o g. 18.00); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano oraz od g. 17.00) i I. SOBOTA miesiąca (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 17.00 z różańcem. Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i OJCZYZNĘ o g. 18.00).
  9. W WAKACJE - ADORACJA w PIĄTKI - TYLKO - od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  10. W WAKACJE - KANCELARIA - CZYNNA TYLKO w PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI - po wieczornych Mszach świętych.
  11. WSPOMNIENIA: dziś - św. Ireneusza z Lyonu, poniedziałek - św. AP. PIOTRA I PAWŁA, wtorek - Pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego, środa - św. Ottona, piątek - św. TOMASZA AP., sobota - św. Elżbiety Portugalskiej i św. Piotra Grzegorza Frassatiego,  za tydzień - św. Marii Goretti.
  12. BARDZO DZIĘKUJĘ: Januszowi Oniśkowi, Teofilowi Kłoda, Alicji Troszak, Irkowi Krasuckiemu, Krzysztofowi Kulesza, Wojciechowi Zygmuntowi, Halinie Cieślak, Bożenie Świetlik, Krzysztofowi Wawro.
  13. W wakacje są 2 duże wyjazdy grup parafialnych: Wakacje z Bogiem - Grupy Odnowy (5-11.07 - do Kodnia) oraz Rekolekcje Wspólnoty Święta Rodzina - (26.07 - 2.08). Omadlajmy Ich.
  14. Dziś zaczynają się także w Piwnicznej - duże Rekolekcje jako kontynuacja tzw. Spotkań Małżeńskich - z udziałem sporej części osób z naszej parafii. Wypraszajmy Im łaski.
  15. Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu drewna: Maćkowi i Franciszkowi Wysokińskim, Grzegorzowi, Danielowi, Marii Kowalskim, Ireneuszowi Pulka, Grzegorzowi Szałachwijowi, Michałowi Wojciechowskiemu. Niektórzy byli nie jeden raz. BARDZO DZIĘKUJĘ.
  16. Bardzo dziękuję Paniom za roczny dyżur w BIBLIOTECE - Elżbiecie Cieślik, Krystynie Samosiuk i Dorocie Królak. Dziś ostatni raz jest otwarta przed wakacjami.
  17. Bardzo proszę Rodziców, abyście w wakacje dopilnowali u DZIECI obowiązku MSZY ŚWIĘTEJ.
  18. W LIPCU nasz ORGANISTA jest na urlopie. Proszę o zaangażowanie obecnych Muzycznych.
  19. PRZYPOMINAMY O GODNYM STROJU W MIEJSCACH ŚWIĘTYCH w dni ciepłe.

ZAPOWIEDZI:
II.

Maciej WYSOKIŃSKI - kaw. z par. tut.  i Eliza Daria KŁECZEK -  panna z Łodzi.
Damian ZYGMUNT - kaw.  i Patrycja Weronika DOBROWOLSKA - panna - oboje z CHYLIC

KIOSK:
Tygodniki i Magazyny, „Oremus” - na  lipec i sierpień, Mały Gość Niedzielny, „Trwajcie w miłości. Polecamy różne książki teologiczne i historyczno-patriotyczne oraz ikony.

                                                                              Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/