XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.07.2019

W WAKACJE:  - Msze święte w niedziele normalnie.
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś NIEDZIELA ADORACYJNA. O 17.30 - NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
  2. Za tydzień wprowadzimy w relikwiach św. SZYMONA STOCKA, który wprost od Matki Bożej otrzymał szkaplerz. Przyjęcie szkaplerza nastąpi - 16.07 – we wspomnienie Maryi z Góry Karmel.
  3. Dziś - o 10.10 - Konferencja CHRZCIELNA dla planujących CHRZEST w VII i VIII.
  4. Bardzo proszę o zapisywanie się na służbę Bożą przez czytanie, psalm czy Modlitwę powszechną (nie na ostatnią chwilę). Zeszyt jest w zakrystii.
  5. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a potem Msza św. za polecanych w nich zmarłych.
  6. Młodzież z „Zostaw ślad” rozdaje dziś darmową gazetę ewangelizacyjną - Dobre Nowiny.
  7. WSPOMNIENIA: jutro - św. Jana z Dukli, w czwartek - święto - św. Benedykta (patrona Europy), w piątek - św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę- św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  8. Trwa rozbudowa ORGANÓW. Będą wyłączone, aż do zakończenia prac.
  9. Dziś TACA INWESTYCYJNA: malowanie chóru, wymienione lampy na ledowe, zamykamy remont po ks. Prałacie, duży remont hydrauliczny pod prezbiterium oraz pod starym kościołem (wymiana 16 kaloryferów).
  10. Dom Rekolekcyjny: Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy - REO (14-21.07) i O RADOŚCI w Duchu Świętym (21-27.07).
  11. Zachęta do studiowania:
    Studium Animacji Małżeńskiej (2 semestry)
    2. Studium Małżeństwa i Rodziny (4 semestry),
    3. Studium Komunikacji Małżeńskiej (2 semestry),
    4. Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne (3 semestry)

KIOSK:  TYGODNIKI: Niedziela (artykuł o Parafii), Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, "Oremus"- na sierpień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: nowe książki.

STRÓJ GODNY - niekoniecznie wygodny (niezależnie gdzie jesteśmy).

/proboszcz