XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2019

W WAKACJE:  - Msze święte w niedziele normalnie .
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś wprowadzamy w relikwiach św. SZYMONA STOCKA, który od Matki Bożej otrzymał szkaplerz. OO. Karmelici z Wadowic i innych miejsc omadlają naszą Parafię.
  2. Dziś - przypada I. ROCZNICA odebrania z Liege Relikwii naszego PATRONA.
  3. We wtorek tak rano jak i wieczorem obrzęd nałożenia SZKAPLERZA i włączenia się do BRACTWA SZKAPLERZA ŚWIĘTEGO.
  4. W czwartek MSZA ŚW. o UZDROWIENIE za przyczyną naszego PATRONA św. HUBERTA.
  5. W sobotę ks. CZESŁAW przeżywa swój Dzień Patrona - Imieniny. Życzymy Mu wszelkich łask i obfitego błogosławieństwa Bożego, dziękując za prace w naszej Parafii. (Dziś Ks. Kamil ma swoje Imieniny, pamiętajmy).
  6. WSPOMNIENIA: jutro - św. Bonawentury, we wtorek - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY z GÓRY KARMEL - SZKAPLERZNEJ, w czwartek - św. Szymona z Lipnicy, w sobotę - bł. Czesława.
  7. Bardzo proszę o zapisywanie się na służbę Bożą przez czytanie, psalm czy Modlitwę powszechną (nie na ostatnią chwilę). Księga jest w zakrystii.
  8. Trwa rozbudowa ORGANÓW. Są nieczynne, aż do zakończenia prac. Tzw. "pudło rezonansowe" jest po kompletnej renowacji i rozbudowie (konserwacja, malowanie, złocenie koniecznych elementów, konieczne naprawy). Od jutra - dalsze prace rozbudowy naszego instrumentu.
  9. Za tydzień będzie można wesprzeć Fundusz Budowy naszego Kościoła (III Niedzielę Miesiąca).
  10. Dom Rekolekcyjny: od wieczora - Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy - REO (14-21.07) oraz O RADOŚCI w Duchu Świętym (21-27.07).

KIOSK:
TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Mały Gość Niedzielny, "Oremus"- na sierpień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: nowe książki.

ZAPOWIEDZI:
I. Łukasz SZOT – kawaler z Warszawy i Katarzyna Joanna KRZEWSKA – panna z par. tut.

STRÓJ GODNY - niekoniecznie wygodny (niezależnie gdzie jesteśmy).

/proboszcz