XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.09.2018

- ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - używajmy darów Ducha Świętego.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy do swojej modlitwy
.

1. TRWA - 40. GODZINNE NABOŻEŃSTWO. Zapraszam dziś i jutro. Jutro zakończenie procesją wokół Kościoła po wieczornej Mszy św.
  2. Dziś obowiązkowa Katecheza CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY we wrześniu czy następnych miesiącach.
  3. Msza św. na rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO jutro o 8.00 (Dzieci które o tej godzinie maja początek roku w szkole zapraszamy albo na Msze o godz. 9.00 albo o 18.00).
  4. Jutro spotkanie Rady Parafialnej o 19.30.
  5. W sobotę o 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Krzysztofem.
  6. Za tydzień poświęcenie tornistrów dla dzieci zaczynających szkołę (o 11.00).
  7. Za tydzień gościć będziemy 3 Nowicjuszki SS. Sercanek z przesłaniem powołaniowym.
  8. W tym tygodniu: I. Czwartek (od 17.00 czas adoracji) i I. Piątek miesiąca (SPOWIEDŹ rano i od g. 15.15, Msza św. o 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH). Uwrażliwiam rodziców i dzieci klas IV Szkoły Podstawowej.
  9. Za tydzień rozpoczynamy przygotowanie Rodziców i dzieci Komunijne do I KOMUNII ŚW. o godz. 10.00. Obecność jest obowiązkowa.
  10. W piątek wieczorną Mszą św. Grupy Młodzieżowe rozpoczną ten rok formacji. Zapraszam.
  11. Od następnej niedzieli będzie czynna już nasza Biblioteka.
  12. Ogłaszam konkurs na "logo" naszej Parafii.
  13. Wspomnienia: jutro - św. Grzegorza Wlk., wtorek - bł. Męczennic z Nowogródka, środa - św. Matki Teresy, piątek - bł. Ignacego Kłopotowskiego, sobotę - święto - Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  14. Grupy Parafialne proszę o gorliwy start w porozumieniu ze swoimi Opiekunami.
  15. Dom Rekolekcyjny: "Poród może być piękny" (7-9.09), Kurs Filip dla małżeństw (21-23.09).
  16. Dziś Wolontariusze rozdają darmową gazetę ewangelizacyjną - "Dobre Nowiny".
  17. Od wtorku KANCELARIA czynna już normalnie (jutro nieczynna).
  18. Za tydzień TACA na SEMINARIUM DUCHOWNE (będziemy mieć kleryka V roku).
  19. Dziś TACA INWESTYCYJNA: nowe drewno, remont w mieszkaniu ks. Wikariusza, przygotowywany jest relikwiarz wokół całego prezbiterium, oraz specjalny dla św. Franciszka, św. Ignacego i innych wielkich świętych.

KIOSK:    TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, "Miłujcie się".  Polecam : nowe modlitewniki, kalendarze i "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi". Przy Kiosku będą podręczniki dla poszczególnych klas.

Ogłoszenie Pani Sołtys i Rady sołeckiej - "Pieczony ziemniak" - 9.09. od 14.00-19.00.