XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.09.2019

Z ważnych racji jeszcze w tym tygodniu KANCELARIA  -  CZYNNA  - TYLKO  - jutro  i w czwartek.

1. Dziękuję większej ilości osób za obecność w czasie 40. GODZINNEGO NABOŻEŃSTWA. (Szkoda, że nie wszystkich przekonaliśmy....).
  2. Przypominam, że ADORACJA w naszym kościele jest w KAŻDY wtorek od 18.30-20.00, w KAŻDY piątek od 7.45-18.00 oraz w I. Czwartki od 17.00-18.00. (zapraszam w każdy piątek na godz. 15.00 na KORONKĘ do Miłosierdzia Bożego).
  3. W piątek o 17.20 -WYPOMINKI, a potem Msza św. wypominkowa za zmarłych.
  4. W sobotę 14 września - Święto Podwyższenia Krzyża świętego. W Polsce jest Organizowane wydarzenie "Polska pod Krzyżem".
  5. Bardzo proszę Odpowiedzialnych Grup Parafialnych o gorliwe podjęcie duchowej pracy modlitewno - formacyjnej w Nowym Roku.
  6. W następny poniedziałek o g. 16.00 Spotkanie Katechetyczne, a o 19.30 Rady Parafialnej.
  7. Przypominamy, że formalny strat w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania będzie 21 września (sobota) o godz. 8.00. To spotkanie wyjazdowe w pobliskich Łbiskach.
  8. Za 2 tygodnie po Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci zainteresowanych udziałem w formacji OAZOWEJ. Zapraszamy.
  9. Zapraszamy po wakacyjnej przerwie do naszej BIBLIOTEKI.
  10. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na sobotnie zbiórki o godz. 10.00 (kandydaci w niedziele o 10.15).
  11. Dziś grupa młodzieżowa - Zostaw Ślad Mszą św. wieczorną rozpoczyna drogę formacjiZapraszamy młodzież na spotkanie po Mszy.
  12. WSPOMNIENIA: poniedziałek - bł. Aniela Salawa, piątek - św. Jan Chryzostom.
  13. Dziś TACA na utrzymanie naszego SEMINARIUM DUCHOWNEGO. Dziękuję w imieniu naszego Biskupa.
  14. Bardzo proszę zwłaszcza podczas Mszy świętej o 11.00, by dzieci nie niszczyły naszego pięknego drzewa modrzewiowego.
  15. Rozbudowa ORGANÓW. Kontynuowane są prace nad naszym instrumentem.
  16. DOM REKOLEKCYJNY: za tydzień(13-15.09) - Poród może być piękny, oraz 15.09 - Spotkanie byłych narzeczonych a dziś już małżonków; (20-22.09) Kurs o dialogu, oraz (27-29.09)Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej.

KIOSK:   TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, "Mały Gość Niedzielny", "Oremus"- na wrzesień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: albumy Maryjne i inne.

- Oświadczenie o wychowaniu dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców do szkoły - do wzięcia w kruchcie kościoła.

We wtorek o 20.00 WIECZÓR UWIELBIENIAZaczniemy nim „Szkołę MODLITWY”. Zapraszamy nowe osoby. Szczególnie mile widziana będzie młodzież.

Bardzo proszę o pomoc w ułożeniu pociętego drewna, od wtorku.

- Witamy nową Siostrę zakrystiankę - S. Marię Maryan. Życzymy Jej owocnej służby.

/proboszcz