XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.09.2018

- ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - używajmy darów Ducha Świętego.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy do swojej modlitwy
.

1. Za tydzień nastąpi wprowadzenie Relikwii - bł. Ignacego Kłopotowskiego, Patrona dzieł ubogich i mediów katolickich.
  2. Dziękujemy Siostrom Sercankom za ich dzisiejszy przekaz wiary.
  3. Dziękuję obecnym w 40. GODZINNE NABOŻEŃSTWO na adoracji Jezusa.
  4. Od dziś przeżywamy w Kościele - "Tydzień wychowania".
  5. Dziś spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania po wieczornej Mszy św.
  6. W sobotę Kandydaci mają pierwsze merytoryczne spotkanie wyjazdowe w Łbiskach. Tylko jeszcze wtedy młodzież inna może dołączyć do grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Dziś rozpoczynamy przygotowanie Rodziców i dzieci do I KOMUNII ŚW. o godz. 10.00. Obecność jest obowiązkowa.
  8. Dziś poświęcenie tornistrów dla dzieci zaczynających szkołę (o 11.00).
  9. We wtorek Msza św. inauguracyjna Odnowy w Duchu Świętym o godz. 20.00.
  10. W piątek17.25 WYPOMINKI i Msza św. za polecanych w nich zmarłych.
  11. Za tydzień w niedzielę zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkani o 10.15.
  12. Za tydzień pierwsze w tym roku spotkanie grupy "Zostaw Ślad" po wieczornej Mszy św. Zapraszamy osoby nowe, poszukujące miejsca formacji.
  13. STADION MŁODYCH - 6.10 (sobota) na Stadionie Narodowym w Warszawie:- Módl się wśród 70 tys. młodych ludzi, - Posłuchaj znanych osób, - Baw się! ZAPISY W ZAKRYSTII.
  14. Jutro o godz. 19 w Sali Patronów Przyrody odbędzie się spotkanie przed wyjazdem do ESTONII. Osoby niepełnoletnie przychodzą z rodzicami.
  15. Dziękuję następującym mężczyznom za pomoc w układaniu drewna: Krzysztof Kulesza, Przemysław Niezgoda i Grzegorz Wysokiński.
  16. Od poprzedniej niedzieli jest czynna nasza Biblioteka. Dziękuję za służbę w niej: Barbarze Markowskiej, Krystynie Samosiuk, Elżbiecie Cieślik, Ewie Hanausek.
  17. Trwa konkurs na "logo" naszej Parafii (do 23.09).
  18. Wspomnienia: dziś - bł. Anieli Salawa, czwartek - św. Jana Chryzostoma, piątek - święto Podwyższenia Krzyża świętego, sobotę - wsp. - Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  19. Dom Rekolekcyjny: Kurs Filip dla małżeństw (21-23.09), Kurs o dialogu (28-30.09), Kurs o wychowaniu (12-14.10).
  20. KANCELARIA czynna już normalnie.
  21. Dziś TACA na SEMINARIUM DUCHOWNE (będziemy mieć kleryka V roku).

KIOSK:    TYGODNIKI: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, "Miłujcie się".  Polecam : nowe modlitewniki, kalendarze i "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi". Przy Kiosku są podręczniki dla poszczególnych klas.

Ogłoszenie Pani Sołtys i Rady sołeckiej - "Pieczony ziemniak" - dziś - od 14.00-19.00.