XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018

- ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - cytat z naszego obrazu mówi o wadze modlitwy do Ducha Świętego dla bytu Narodu. To nasz dar na - 100 lecie Niepodległości Ojczyzny.

1. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - ostatnia niedziela kończącego się Roku Liturgicznego. Na Sumie prosić będziemy o szybką beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę.
  2. Wtedy przyjmiemy Relikwie św. Marii GORETTI - Patronki czystej miłości i Młodzieży.
  3. NIESZPORY dziś o 17.30.
  4. Zapraszam z serca na 19.00 na przedstawienie patriotyczne  naszej młodzieży.
  5. Dziękuję licznym obecnym na KONCERCIE  PATRIOTYCZNYM.
  6. Dziś krótkie spotkanie lektorów po przedstawieniu (a za tydzień o 15.00 w kościele seminaryjnym promocja kolejnego lektora).
  7. Grupa "Zostaw Ślad" zbiera dziś na Misje (materiały opatrunkowe i medyczne i inne ...) i rozdają darmową gazetę ewangelizacyjną "Dobre Nowiny", a za tydzień jest spotkanie.
  8. Jutro spotkanie Rady Parafialnej - o 19.30. Proszę o modlitwę o owocne obrady.
  9. We wtorek Grupa Odnowy zaprasza na KATECHEZE FORMACYJNĄ o godz. 20.00.
  10. W czwartek jak każdego 22. modlitwy zanoszone za przyczyną św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (pamiętajmy o różach i intencjach).
  11. Dziś w kancelarii zbiórka ofiar na Fundusz Budowy Kościoła. Bóg zapłać.
  12. Dziękuję także licznie obecnym na spotkaniu z Dobromirem MAKOWSKIM, jak również organizatorom tego spotkania - p. Pangowskim.
  13. Dziękuję jeszcze: wykonawcom projektu "logo" parafii (Gosia Górecka - VII kl., Maria Hicka i Monika Michalak-Hicka - kl.VI, Z. Kłoda, L. Królak, J. Karzel, A. Napieralska, J. Chromiec, J. Marszalec, A. Królikowska, A. Pulka, E. Latosiewicz, P. Marchlewski,), Paniom w kuchni (L. Waligóra, E. Urwalska, T. Wawro, Ewa Brinken), K. i A. Dąbrowskim (kostka przy grobie Ks. Prałata), G. Kusoskiemu (Xero), Oazie (mitry i wstążki narodowe), Zostaw Ślad (rozdane flagi), firmie Suska. Szczególnie dziękuję Fundatorom kielicha mszalnego patriotycznego.
  14. WSPOMNIENIA: wtorek - św. Rafała Kalinowskiego, środa - Ofiarowania N.M.Panny, czwartek- św. Cecylii, piątek – św. Trudona i św. Klemensa I i sobota - św. męczenników Andrzeja Dund-Lac i Tow.
  15. Za tydzień nasza Caritas będzie kwestować na pomoc naszym 6 biednym starszym samotnym, 2 rodz. wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.
  16. Dom Rekolekcyjny: od piątku - Kurs o szczęściu małżeńskim (23-25.11), W szkole Maryi (7-9.12).

KIOSK:  TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, OREMUS, "Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.