III NIEDZIELA ADWENTU - 17.12.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś nie będzie NIESZPORÓW (jest koncert).
  2. Ostatni tydzień RORAT. Msze św. o g. 7.00. W sobotę Rodzice zapraszają na Tort Urodzinowy Pana Jezusa. Ufam, że przybędzie do nas Mikołaj.
  3. Dziś witamy w Relikwiach - Bł. DOROTĘ z Mątowów – Patronkę małżeństw „ze skazą”.
  4. Dziś Schola Dziecięca zaprasza na KONCERT piosenek roratnich o g. 16.30. Bardzo zapraszamy.
  5. W czwartek o g. 18.00 – Msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE przez wstawiennictwo św. Huberta.
  6. Dziękuje obecnym wczoraj małżonkom na spotkaniu małżeńskim na temat: „Moc wdzięczności”.
  7. W najbliższy wtorek od g. 16.30 – 18.30 - SPOWIEDŹ - OSTATNIEJ SZANSY.
  8. W piątek - 22.XII - NABOŻEŃSTWO do św. RITY Patronki Spraw Beznadziejnych. (przynosimy róże i intencje).
  9. W sobotę po RORATACH grupa Zostaw Ślad zaprasza młodzież na ŚNIADANIE i dekorowanie kościoła.
  10. Za tydzień - ministranci będą rozdawać wodę święconą na kolędę. Zebrane pieniądze wesprą zakup strojów piłkarskich dla reprezentacji Ministrantów.
  11. W sobotę od g. 11.00 udamy się do CHORYCH z posługą Spowiedzi i Komunii św.
  12. Przypominam, że WIGILIA jest za tydzień - w niedzielę 24.12. Nie będzie jak zwykle wieczornej Mszy św.
  13. Zapraszamy na PASTERKĘ o północy, poprzedzoną AKATYSTEM do Matki Bożej.
  14. W ŚWIĘTA - Msze św. wg porządku uroczystości.
  15. Dziś można wesprzeć Fundusz Budowy Kościoła (FBK).
  16. Nasze Siostry Sercanki pod chórem rozprowadzają poświęcone OPŁATKI.
  17. Dziś nasza OAZA rozprowadza ręcznie robione i zdobione pierniki. Dochód – na dofinansowanie rekolekcji dla dzieci i młodzieży. W czwartek odprawa OAZY o 19.30.
  18. Informuję, że KOLEDĘ ZACZNIEMY zaraz po Świętach od 27.12. – tj. od środy do soboty (bardzo krótki karnawał i szybko ferie). Kolędę zaczniemy od centrum Zalesia.
  19. Pomagali: Piotr Fryszczyn, Aleksandra Kamińska, Janusz Call, Krzysztof Kulesza, Halina Cieślak, Dorota Pastuszak i Krzysztof Wawro.
  20. WSPOMNIENIA: czwartek – św. Piotra Kanizjusza.
  21. Do puszek przy wyjściach można składać ofiary na kwiaty do szopki, a pod chórem jest kosz na dary dla potrzebujących i samotnych (Caritas) i podobnie w Top Markecie.
  22. Siostry Elżbietanki, dziękują za dużą ofiarę na rozwój szpitala w Tanzanii
  23. 31 XII (niedziela)święto św. Rodziny – na Sumie – Odnowienie Sakramentu Małżeństwa. Zapisy w zakrystii.
  24. Dziękuję naszemu CARITASOWI, który przygotował i rozwiózł 35 paczek dla naszych potrzebujących.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na I. i II., nowe - Trwajcie w miłości”, „Mały Gość Niedzielny”  oraz  obrazy (także pozłacane), kalendarze, karty świąteczne, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki na PREZENTY .

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/