IV NIEDZIELA ADWENTU - 24.12.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś wieczorem WIGILIA. Zachęcamy do postu. Zadbajmy o odczytanie Ewangelii narodzenia Jezusa.
  2. Dziś o 23.30 przygotowując się do PASTERKI odśpiewamy AKATYST do Matki Bożej.
  3. O północy przeżywać będziemy Mszę św. pasterską, tzw. PASTERKĘ.
  4. Jutro Uroczystość BOŻEGO NARODZENIA (a wieczorem – jak zwykle w ostatni poniedziałek miesiąca – NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II – włączone w Eucharystię.
  5. W II. Dzień Świąt - Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku uroczystości.
  6. Za tydzień (31. XII) – święto św. Rodziny – na Sumie – Odnowienie Sakramentu Małżeństwa. Zapisy w zakrystii.
  7. To ostatni dzień Roku, a więc o g. 17.00 - Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne.
  8. O północy, jak zwykle, witamy Nowy Rok Eucharystią.
  9. Od jutra Kościół przeżywa OKTAWĘ BOŻEGO NARODZENIA. Zachęcamy do przeżywania Oktawy.
  10. Bardzo dziękuję sporej grupie Dzieci (i Rodzicom) za budujący udział w RORATACH. Peregrynował św. Mikołaj w swojej figurce. Dziękuję za przepiękny pamiętnik z wpisami Rodzin.
  11. Dziękujemy Scholi Dziecięcej za piękny KONCERT: Stanisław Bartnik, Patrycja Bruchalska, Ala Chmielewska, Emilia Dąbrowska, Monika Kamińska, Edmund Karzel, Marysia Kowalska, Marysia Jarosiewicz, Wiktoria Moczulska, Grażynka Stępień, Milena Szymańska, Julia Wolska, Maja Wolska, Pola Wolska i J. Soleckiemu, A. Bulskiej i S. Stelli.
  12. Czy przystąpiłeś/aś do SPOWIEDZI świętej? Tyle było okazji i przypomnień.
  13. Nasze Siostry Sercanki dziękują za ofiary za opłatki.
  14. Pomagali: Marcin Amerlik, Aleksandra Kamińska, Janina i Mateusz Barczak, Krzysztof i Ilona Wawro, Firma Suska, Skład Budowlany Jazgarzew, Leszek Mieloch, Piotr Fryszczyn, Janusz Call, Teresa Wawro, Jacek Tokarski, Krzysztof Kulesza, Ryszard Żelich, Grzegorz Kowalski, Michał Wojciechowski, Przemysław Żbikowski, Michał Folwarski, Grzegorz Szałachwij, Piotr Kwiatkowski, Monika i Robert Chmielewscy, Zuzanna Piasko, Karolina Olszak, Aleksandra Matulczyk.
  15. WSPOMNIENIA: środa – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, czwartek – święto św. Młodzianków - MM, piątek – św. Tomasza Becketa, za tydzień – św. Katarzyny Laboure.
  16. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować dla naszych ubogich i potrzebujących.

W świetle ostatnich wydarzeń bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli, szczerych patriotów i miłujących prawdę i prawo o wzmożoną modlitwę za naszą Ojczyznę. Dlaczego ład konstytucyjny nie jest szanowany i respektowany. To szalenie niebezpieczna gra. A nadto co dzieje się za kulisami? Nastąpiła nagła zmiana w rozumieniu roli konstytucji.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na I. i II., nowe - Trwajcie w miłości”, „Mały Gość Niedzielny” oraz obrazy (także pozłacane), kalendarze, karty świąteczne, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki na PREZENTY

KOLEDA 27-30.12:
ŚRODA – 27.12.:
1) Tęczowa
2)  Leśna, Słoneczna i Północna
CZWARTEK – 28.12.:
1) Wiekowej Sosny – do Pionierów
2) od 16.00 - Wiekowej Sosny – do końca
PIĄTEK – 29.12.:
1) Świetlana
2) Leśnych Boginek i Akacjowa
SOBOTA – 30.12: od g. 10.00:
1) Os. Nowinki z Leśniczówkami;
2) Koralowych Dębów – cała

KOLEDA 2-4.01:
– 2.01.
1) Promienna i Borowików
2) Jasna, Kwiat Paproci i Księżycowa
ŚRODA – 3.01.
1) Jałowcowa
2) Jagodowa i Rydzów (od ok. 18.30)
CZWARTEK – 4.01.:
1) Modrzewiowa, Sosnowa i Lisie Jary
2) Białej Brzozy, Wisłockiego i Sarenki

Celem KOLĘDY jest modlitwa i błogosławieństwo Domowników i domu, rozmowa wiary, troska o zbawienie.
Kolędę rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00.
Osoby nowe proszone są o zgłoszenie się do kancelarii dla zaproszenia nas i Ci którzy nas nie przyjmowali.
Ofiary będą przeznaczone na projektowanie i wykonanie wymiany źródła ogrzewania

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/