Niedziela Męki Pańskiej - PALMOWA - 9. 04. 2017

NIEDZIELĄ PALMOWĄ świętujemy triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i czas naszego zbawienia. (Od czwartku wieczór uczmy się już świętować).

TRIDUUM PASCHALNE:

• WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - godz. 19.00 .
  • WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ - godz. 19.00. (O 15.00 Droga Krzyżowa ulicami Zalesia. (Post ścisły - obowiązkowy).
  • WIELKA SOBOTA - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 21.00 . (Święcenie pokarmów- od godz. 9.30 do 15.00. Ministranci rozprowadzają wodę świeconą. Zapraszam Panów do Straży przy Grobie Bożym- od 8.00 do 21.00 -zapisy w zakrystii).
  • REZUREKCJA - o godz. 6.00.
  • Jutrznia - 9.00 ; Modlitwa w ciągu dnia - 14.15 (piątek, sobota).

KANCELARIA czynna TYLKO do wtorku włącznie!

Dziś o godz. 17.00 - ostatnie GORZKIE ŻALE.

SPOWIEDŹ OSTATNIEJ SZANSY w poniedziałek od godz. 16.00- 19.00. Potem w ŻADEN z dni Triduum Paschalnego JUŻ NIE SPOWIADAMY!!!

1. Dziękuję tak licznie przybyłym na APEL w 12 r. odejścia JANA PAWŁA II.
  2. Jutro 7 rocznica katastrofy smoleńskiej. Wieczorem modlić się będziemy za poległych i o pełną prawdę historyczną.
  3. Wczoraj reprezentanci naszego Wolontariatu ŚDM przeżywali Diecezjalne Dni ŚDM w Wilanowie. Było to głębokie i modlitewne wydarzenie, z Zalesiańskimi akcentami.
  4. Z radością informuję, że otrzymaliśmy Relikwie św. ANTONIEGO z Padwy - Patrona dzieł dla ubogich i rzeczy i spraw zagubionych (do ufundowania relikwiarz).
  5. Nasi wolontariusze ŚDM rozprowadzają PALMY parafialne - ofiary są przeznaczone na rozwój wolontariatu po ŚDM w naszej parafii, a zwłaszcza na wyjazd do Panamy w 2019 r.
  6. Także OAZA - przygotowała swoje palmy, szczególnie na potrzeby rekolekcji Oazowych.
  7. Jutro o godz. 17.00 próba sypania kwiatów na Rezurekcję dla bielanek i sypaczek.
  8. Dziękuję za pomoc w grabieniu liści: P. J. Poruszek oraz A. Kossakowskiemu.
  9. CARITAS - przygotował i dostarczył 35 paczek dla potrzebujących.

KIOSK: TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, nowe -"Miłujcie się", Książeczka O Fatimie -100 r., Modlitwy do św. Józefa i Pascha. O. L. Mycielski przysłał książki oraz zamówione krzyże.

We wtorki - SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Proszę o modlitwę za naszą gorliwą grupę rekolekcyjną.