TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 28.05.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - niech owocuje w nas.
- 100-lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy się modlitwą - Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe.

1. Dziś, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - ROCZNICA I. Komunii św. - omadlajmy ich drogę wiary i życia.
  2. Za tydzień młodzież przyjmie Sakrament BIERZMOWANIA z rąk Bpa R. Markowskiego o 16.30. Wypraszajmy Im Ducha Świętego.
  3. BOŻE CIAŁO w czwartek. Msze św. o 9.00, 11.00 (główna z procesją) oraz 18:00. Potem OKTAWA Bożego Ciała. Bardzo zapraszam. Codziennie po Nabożeństwie - Procesja.
  4. Wczoraj ŁUKASZ przyjął święcenia kapłańskie. Jego Prymicja odbędzie się w Boże Ciało na głównej Mszy św. o 11.00. Zapraszam.
  5. Próba Bielanek do sypania kwiatów we wtorek o godz.00.
  6. Ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18.00. Od piątku NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE - do Najświętszego SERCA Pana Jezusa (zadośćczyniące).
  7. Jutro Nabożeństwo przy Relikwiach Krwi św. Jana Pawła II. Wolontariusze pomagają w modlitwie.
  8. W tym tyg.: PIĄTEK (spowiedź rano oraz od 15.30 i dodatkowa Msza św. o 16.00) oraz  I. SOBOTA m-ca (Nabożeństwo od 17.00 oraz Różaniec i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę). Szczególnie uwaga - Dzieci Komunijne -Start Nowenny I. Piątków m-ca.
  9. Jutro o 19.30 spotkanie RADY PARAFIALNEJ.
  10. Prośba o pilnowanie dzieci, drzewo połamane (modrzew) To nie plac zabaw, ale teren przykościelny, święty. Uczmy dzieci sacrum (nie profanum).
  11. W sobotę Lednica- święto radości i młodości. Wyjazd sprzed k-ła o 00 (zapisy).
  12. Wspomnienia: - we wtorek - św. U. Ledóchowskiej, w piątek - św. Justyna Męczennika.
  13. Dziękuję za kolejne wpłaty na ŁAWKI. Brakuje 9 tys. (wpłynęło 2 tys.).
  14. Dziś nasza Caritas kwestuje na pomoc wakacyjną oraz zwykłą dla naszych potrzebujących.
  15. Za Tydzień TACA INWESTYCYJNA: korytarz główny, wymiana tablicy elektr., naprawa chodnika, uszczelnienie wylewką pom. pod dolnym k-łem.
  16. Dom Rekolekcyjny: Kurs - o SZCZĘŚCIU(8-10.06), Kurs -TOBIASZ i SARA(22-24.06).

ZAPOWIEDZI:
I.Piotr Michał PIELASZEK- kaw. z par. tut. i Sylwia Iwona CZUBA-CZUBOWSKA - panna z W-wy.

KIOSK:

TYGODNIKI: (artykuł w Idziemy)Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, "Oremus" - na VI, VII i VIII. Polecam - książki o miłosierdziu oraz: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".

Wczoraj Władze Archidiecezjalne mianowały nowym wikariuszem naszej Parafii Neoprezbitera  ks. Krzysztofa LICHOTĘ. Obowiązki obejmie od 26 sierpnia.

A Ks. Łukasz wysłany został na parafię w Pruszkowie.