ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 20.05.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - dziś ten punkt kulminacyjny.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy się modlitwą na Nabożeństwach Majowych
.

1. Jutro II Dzień Zielonych Świąt - święto MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. o 9.00 i 18.20.
  2. Od jutra Dzieci Komunijne przeżywają BIAŁY TYDZIEŃ - do piątku włącznie.
  3. Za tydzień Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  4. Zapraszam na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18.00 (niedziele - 17.30).
  5. Dziękuję trwającym codziennie w NOWENNOWYM wysiłku do DUCHA ŚWIĘTEGO .
  6. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze DK. ŁUKASZ przyjmie święcenia kapłańskie. Zapraszam na Jego Prymicję w Boże Ciało na głównej Mszy św. o 11.00.
  7. ROCZNICA I. Komunii św. - za tydzień. SKUPIENIE rodziców i dzieci w piątek o 19.00 (Rodzice w salce parafialnej a Dzieci w kościele, a SPOWIEDŹ Św. w sobotę o 19.00.
  8. We wtorek jak każdego 22 m-ca Modlitwy do św. RITY, Patronki Spraw Beznadziejnych po Mszy św. wieczornej ( kartki z intencjami oraz róże).
  9. Wolontariusze organizują wyjazd na Lednicę - 2 czerwca (zapisy w zakrystii).
  10. Dziś w południe w Mariankach zostanie przez naszego Biskupa ustanowione Sanktuarium Życia, a o 18.00 w Warce będzie koronowany obraz Matki Bożej.
  11. Koniec okresu spowiedzi św. wielkanocnej.
  12. Wspomnienia: - we wtorek - św. Rity, w czwartek święto - Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a w sob. św. Filipa Neri.
  13. W kancelarii - można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła.
  14. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestowała na pomoc naszym zalesiańskim potrzebującym (rodzinom wielodzietnym, osobom starszym samotnym oraz niepełnosprawnym).
  15. Dziękuję za kolejne wpłaty na ŁAWKI. Brakuje 11 tys. (wpłynęło 2 tys.).
  16. RODO - kamery wokół, w kościele i w domu parafialnym, w kancelarii nikt "trzeci" nie otrzyma żadnego dokumentu.
  17. DOM REKOLEKCYJNY: od piątku - Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą, Kurs - O SZCZĘŚCIU (8-10.06), Kurs - TOBIASZ i SARA (22-24.06).

KIOSK:

TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, "Oremus" - na czerwiec i lipiec, "Miłujcie się". Polecam - książki o miłosierdziu oraz: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".