Ur. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 04.06.2017

Bardzo dziekuję obecnym na pogrzebie Ks. Prałata Jana MARCJANA.

1. Dziś Ur. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, a zarazem święto Opatrzności Bożej . Przy wyjściu możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  2. Jutro święto MATKI KOŚCIOŁA. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
  3. Jak Duch Święty działa? Pięć (5) form:
  4. A) Porządkujemy SŁUŻBĘ CZYTAŃ w k-le w NIEDZIELE a także w TYGODNIU. W zakrystii jest grafik z miejscami na osoby do czytania, śpiewania i modl. powszechnej. Bardzo proszę o wpisywanie się, ab służba była przewidywalna a nie spontaniczna
    B) PORADNIA RODZINNA - finalizuje się. Cztery (4) małżeństwa będą służyć pomocą i doświadczeniem. Cztery działy: 1. pomoc rodzinna; 2. mediacje pojednawcze, 3. naturalne planowanie rodziny; 4. pomoc pisania podań i porad księgowych.
    C) Młodzież bierzmowaną, zapraszamy do Wolontariatu, Oazy, czy Scholi lub innych zaangażowań w parafii naszej. (Dziękuję 12 małżeństwom i ok 20 osobom za roczną pomoc w przygotowaniu do Bierzmowania).
    D) Nasi WOLONTARIUSZE (grupa "zostaw ślad") jadą do WILNA w terminie 16 - 18.06. Zapraszamy młodzież od gimnazjum po studia. Zapisy w zakrystii. B. zapraszamy.
    E) We wtorek WIECZÓR UWIELBINIA o godz. 20.00. Także zapraszamy młodzież.
  5. Za tydzień TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  6. CZERWCOWE - o godz. 18.00 (w niedz. o 17.30).
  7. Dziś Spotkanie przed Rocznicą o 10.00, a ROCZNICA I KOMUNII ŚWIETEJ - 11. czerwca. SUKUPIENIE i SPOWIEDŹ w piątek o godz. 16.00.
  8. W piątek o 17.25 WYPOMINKI, a po nich Msza św. wypominkowa.
  9. Wspomnienia: w czw. św. Jezusa Chrystusa Najw. Kapłana i św. Jadwigi Królowej.
  10. 11 czerwca zapraszamy na Marsz dla życia i rodziny (start o 12.45 z pl. Trzech Krzyży).
  11. Dziś TACA INWESTYCYJNA: trwa remont 4 pokoi i 4 łazienek w Domu Par.
  12. Dom Rekolekcyjny: - Kurs Filip dla małżeństw (9-11.06); Kurs Tobiasz i Sara (23-25.06); Kurs Posłani (7-9.07).
  13. Przypominamy o GODNYM STROJU w kościele (nie mylić z plażą czy sportem).

KIOSK:     TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "Oremus" - na czerwiec i wakacje, "Miłujcie się", Książeczka O Fatimie -100 r., Modlitwy do św. Józefa

ZAPOWIEDZI:

I.Jan Jerzy EBERT - kaw. z par. tut. i Grażyna Sylwia BARAŃSKA-panna z W-wy

Marcin PAWLAK - kaw. z par. tut.  i Magdalena MYSZKOWSKA - panna z Żyrardowa,

II. Radomił SPRYSIAK - kaw. z Pilawy i Justyna Teofila CALL - panna - z par. tut.

Grzegorz MATULKA - kaw. z par. tut. i Maria Magdalena GŁADECKA - panna z Baniochy.