UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2020

Wg podanych zasad, w kościele może być na Mszy św. - 50 osób.

Żyjmy nadal MISJAMI, proszę, by nas prowadziły do budowania „cywilizacji miłości”.

W grafiku - dodatkowe Msze św.: w sobotę o 18.00 i 19.00.  Niedziele o 16.00 !!! i 17.00.

TRANSMISJA Mszy św. - LINK niedziele o g. 9.00, 11.00 , 12.30 i w tygodniu o 18.00.

1. Dziś Uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (kończymy Rok Liturgiczny)
  2. Dziś na SUMIE świętujemy JUBILEUSZ 10-lecia istnienia w naszej Parafii Ruchu -ŚWIATŁO-ŻYCIE, czyli OAZY.
  3. Dziś także przyjmujemy w relikwiach bł. Hannę Chrzanowską- świętą pielęgniarkę.
  4. Dziś wieczorem Nabożeństwo do św. Rity – Patronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  5. Informuję, że w tym roku Rekolekcji ADWENTOWYCH nie będzie z racji wirusa (Ojcowie Karmelici obawiają się). Przenosimy je na czas 40-to Godzinnego Nabożeństwa, czyli 1,2,3 września 2021r. Czas SPOWIEDZI ogłoszę i Dzień Skupienia w jakiejś formie.
  6. Jak przeżywać „TAKI” ADWENT (tak bardzo realny i egzystencjalnie i duchowo)?
  7. RORATY przeżywać będziemy normalnie od następnego poniedziałku o g. 7.00.
  8. Zapraszamy codziennie na ADORACJĘ od 17.30 (w piątek – cały dzień) w intencji ochrony Rodzin Parafii, siły dla wszystkich służb medycznych i za Ojczyznę.
  9. Młodzież zaprasza do włączenia się w akcję pomocy kobietom w ciąży i dzieciom niepełnosprawnym - bransoletki ręcznie robione. Przy szklanych drzwiach są bransoletki-cegiełki. Pieniądze są przekazywane na organizacje dające taką pomoc – Fundacji „Gajusz” i „Małych Stópek”. (Dziś i ten tydzień na razie zakończymy akcję).
  10. Zapraszamy MAŁŻEŃSTWA na cykliczne spotkania (warsztaty). Pierwsze 5 XII o g.16.00 w dolnym kościele. Temat – „Odkryj na nowo swoje małżeństwo”.
  11. Mężczyźni św. Józefa (MsJ), zapraszają w piątek na 21.00 na męską adorację.
  12. Za tydzień z woli naszego Biskupa – TACA na SEMINARIUM.
  13. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na paczki dla naszych samotnych i najbiedniejszych i inną pomoc dla nich.
  14. WSPOMNIENIA: w poniedziałek – św. Klemensa I. PP. i św. Trudona, wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, środa –św. Katarzyny Aleksandryjskiej i małżonków Quatrocchi, czwartek – bł. Jakuba Alberione, sobota –wsp. Najświętszej Maryi Panny.
  15. KANCELARIA czynna (w czasie pandemii) tylko w poniedziałek i piątek po wieczornej Mszy św.
  16. Dom Rekolekcyjny: 27-29.11. Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej; 5-6.12. Szkoła Animatora.

KIOSKTYGODNIKI, Oremus” (XII), noweMiłujcie się, nowy „Mały Gość Niedzielny”, książki o Prymasie Tysiąclecia, nowe kalendarze różne, książka Ks. prof. M. Nowaka, oraz KARTKI ŚWIĄTECZNE.

- NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy!!!
    - Nasz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

JAK UCZESTNICZYĆ WE MSZY ŚW. on-line…? (stół ubrany, obrus, świece, Biblia, ekran w środku, jak byśmy byli w kościele,…)