VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.05.2019

1. W sobotę - 1 czerwca o godz. 18.00 prawie 40. osobowa grupa młodzieży przyjmie SAKRAMENT BIERZMOWANIA. Sakramentu Bierzmowania udzieli J.E. Bp Piotr Jarecki.
  2. Do piątku ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18.00. Dziś o godz. 17.30.
  3. Przedwczoraj wypadała II rocznica śmierci ks. prałata Jana MARCJANA.
  4. Za tydzień Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. A w naszej diecezji Święto Opatrzności Bożej (Dziękczynienia).
  5. Za tydzień rocznica I. pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Dar na 100-lecie urodzin.
  6. Od piątku zaczynamy bardzo ważną modlitwę błagalną Kościoła - NOWENNĘ PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO.
  7. W sobotę zaczynamy NABOŻEŃSTWA do SERCA PANA JEZUSA.
  8. Jest to I SOBOTA MIESIĄCA. Wyjątkowo zapraszamy na g. 17.00 na modlitwę różańcową, a potem prosimy o omadlanie młodzieży podczas Uroczystości Bierzmowania.
  9. Dziś dzieci naszej parafii przeżywają swoją I KOMUNIĘ ŚW. Ofiarujmy im modlitwę. Od jutra dzieci przeżywać będą BIAŁY TYDZIEŃ.
  10. Rocznica I KOMUNII ŚW. będzie 9 czerwca, za 2 tygodnie. Za tydzień zapraszam rodziców i dzieci na 10.00 na konferencję i przygotowanie duchowe do rocznicy.
  11. W piątek zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA.
  12. Dziś Suma jest prośbą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę. (we wtorek 28.06 wypada 38 r. śmierci Prymasa Tysiąclecia).
  13. Gratulujemy P. Sołtys Ewie Stroińskiej nagrody SOŁTYSA ROKU 2018.
  14. Dziś - Dzień Matki. Pamiętajmy i okażmy Im wdzięczność.
  15. Grupa Zostaw Ślad organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży w Zwierzyńcu - EXODUS MŁODYCH - 20-23.08 od 13 r. życia. Zapisy do 2 czerwca
  16. WSPOMNIENIA: dziś - św. Filipa Neri, w środę - św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę - św. Justyna.
  17. Warsztaty muzyczne - 4-6. 10.2019 (dorośli, studenci, młodzież). Zapisy będą na stronie.
  18. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc naszym 6 samotnym, 2 młodym osobom niepełnosprawnym i 2 rodzinom wielodzietnym oraz na pomoc wakacyjną dla dzieci.
  19. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: wymiana kaloryferów pod prezbiterium i inne.
  20. Bardzo dziękuję P. E. Korneluk, za ofiarowane kamienie do Drogi Krzyżowej, a P. Zb. Szotowi i Rafałowi za przewiezienie ich oraz inną pomoc.
  21. Dom Rekolekcyjny: SZKOŁA ANIMATORA (1-2.06), WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (8-9.06), Kurs Posłani (14-16.06), Kurs Tobiasz i Sara (5-7.06).
  22. Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego - zaprasza na kolejny JARMARK HUBERTOWSKI - 9.06
  23. WYBORY - b. ważny akt decyzji o przyszłości Europy.

ZAPOWIEDZI:
II. Marcin Piotr SADOWSKI - kaw. z par.tut i Katarzyna Agnieszka WOJAKOWSKA - panna z W-wy.

KIOSKTYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, nowy -"Oremus", nowe - "Miłujcie się".  Polecam: nowe książki.

/proboszcz