XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.09.2020

ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Same MISJE, będą w terminie 4-10.10!!! (wołamy od tej niedzieli szczególnie do Ducha Świętego i naszego Patrona)
Dziś jest z nami ks. Prof. M. NOWAK, który wprowadza nas w MISJE ŚWIĘTE.

ADORACJA (codziennie): od 17.30-18.00 - dla wynagrodzenia i uproszenia łask.

1. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
  2. Jutro święto Podwyższenia KRZYŻA świętego, a w piątek święto św. Stanisława Kostki.
  3. Dziś po wieczornej Mszy św. zaczynamy nowy Kurs do Bierzmowania - młodzieży kl. I. i starszej szkół średnich. Spotkanie z młodzieżą i rodzicami w kościele.
  4. Dziś spotkanie organizacyjne ministrantów z rodzicami o 10.20, a także kandydatów.
  5. Za tydzień przyjmiemy Relikwie – św. IRENEUSZA z Lyonu (II/III w.)
  6. Za tydzień rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. Dzieci i Rodziców o g.10.00.
  7. Za tydzień pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej „Zostaw Ślad” po wieczornej Mszy św. w 2 grupach: kl. 7 i 8 oraz liceum i studenci.
  8. Za tydzień zapraszamy na „Marsz dla życia i rodziny”. Start - kolumna Zygmunta - 12.00.
  9. W czwartek MSZA ŚW. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE za przyczyną św. HUBERTA.
  10. WSPOMNIENIA: wtorek – Matki Boskiej Bolesnej, środa – św. Korneliusza i Cypriana, czwartek – św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego i św. Lamberta bpa M.
  11. Prośba o pomoc w ułożeniu pociętego drewna – jutro (łącznie zakupione ponad 150 mp). Dziękuję: M. Sadowskiemu i M. Amerlik.
  12. Dziś TACA na nasze SEMINARIUM i zbiórka na bazylikę Grobu Bożego (z Wielkiego Piątku).
  13. BIBLIOTEKA na razie czynna w i III. niedzielę miesiąca.
  14. DOM REKOLEKCYJNY: 18-20.09. – Poród może być piękny; 25-27.09. – Kurs o Dialogu; 9-11.10. – Kurs o szczęściu małżeńskim; 16-18.10. - Kurs „Gdybyśmy od nowa zaczynali nasze małżeństwo”.
  15. Dziękuję GRUPOM za dynamiczny start formacyjny. „ MśJ” są w Pieninach.
  16. Przed kościołem można podpisać deklarację inicjatywy społecznej - „stop lgbt”.

ZAPOWIEDZI:
I. – Rafał Jan BĄBIK, kaw. z par. tut. i Renata Adrianna ZDZIECH, panna z Zalesia Dolnego.

KIOSK: TYGODNIKI oraz „Oremus” (paźdz.), nowy - „Mały Gość Niedzielny”,  książki o Prymasie Tysiąclecia, oraz nowe kalendarze.
Przy KIOSKU są już do nabycia podręczniki od religii dla klas Szkoły Podstawowej.

ORGANY: Został zamontowany dodatkowy głos „dzwony”, a w przyszłości przybędzie ruchome słońce i aniołek. Dziękuję za dodatkowe wpłaty na finalne zamknięcie rozbudowy. Dziękuję Ks. prof. Andrzejowi za tą prezentację możliwości instrumentu.

- NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy.