XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.09.2020

ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Od najbliższej niedzieli zaczynamy MISJE.
TERMIN - 4 -11.10. br. – czyli 8 dni !!! (wołajmy do Ducha Świętego i naszego Patrona).

Jeszcze raz bardzo proszę o modlitwę, nawet post (kto może) w tej intencji, a także o podjęcie rozmów duchowych w rodzinach. Każdy otrzymał ZAPROSZENIE (i program). Dziękuję ponad 50 osobom roznoszącym zaproszenia (Grupa Zostaw Ślad, Ministranci, Oaza, Odnowa). LICZĘ NA ZAANGAŻOWANIE i twórcze pomysły, a także zaproszenie rodziny i sąsiadów na właściwe punkty tych MISJI. Proszę o codzienną modlitwę zwłaszcza za mieszkańców swojej ulicyzaadoptuj duchowo mieszkańców swojej ulicy i dzielnicy.

PROGRAM codzienny: Msze z naukami o godz. 9.00, 18.00 i 19.30 (zwłaszcza dla młodzieży oraz młodych małżeństw). Zapraszamy od kl. 7 Sz. Podst.

Każdego dnia o godz. 20.30 są dodatkowe spotkania różnych grup i stanów.

Proszę na czas MISJI o wywieszenie FLAG (narodowych lub maryjnych lub papieskich).

Szczególnie proszę o codzienną modlitwę  za Ojca Dariusza Piórkowskiego SJ!!!

Codzienna ADORACJA: od 17.30-18.00 - dla uproszenia łask Misji świętych.

 1. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
 2. Jutro NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach KRWI św. Jana PAWŁA II po wieczornej Mszy św. o 18.30.
 3. Jutro o 19.30 spotkanie RADY PARAFIALNEJ.
 4. Od czwartku rozpoczynamy RÓŻAŃCOWE. Będą odprawiane o g. 18.00 (potem Msza św.; a dla dzieci we wtorek i piątek o g. 16.00).
 5. W tym tygodniu wypadają: I. CZWARTEK (Adoracja od godz.17.00 z intencją - o powołania); I. PIĄTEK - Spowiedź rano oraz od godz. 15.30. Odwiedzamy zgłoszonych Chorych; I. SOBOTA – o 17.00 konferencja tematyczna, o 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i Ojczyznę.
 6. Dziś - Spotkanie służby porządkowej TOTUS TUUS o 10.10.
 7. Dziś o g. 16.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, a o 18.00 Msza św. inauguracyjna cały Kurs (wraz z Rodzicami).
 8. Dziś dzieci na swojej Mszy św. otrzymują różańce, aby wejść na drogę Jezusa i Maryi.
 9. Dziś młodzież (Zostaw Ślad) rozdaje darmową gazetę ewangelizacyjnąDobre Nowiny”.
 10. We wtorek o godz. 20.00 WIECZÓR UWIELBIENIA. Zapraszamy.
 11. Za tydzień katecheza Chrzcielna dla planujących CHRZEST w X i XI (uwaga-na 2 miesiące).
 12. WSPOMNIENIA: dziś – św. Wincentego a Paulo, poniedziałek – św. Wacława, wtorek –Święto św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów, środa – św. Hieronima, czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, piątek – św. Aniołów Stróżów, za tydzień – św. Franciszka z Asyżu.
 13. Dziś nasza CARITAS kwestuje na potrzebujących Parafii.
 14. Za tydzień Taca INWESTYCYJNA: zakup 50 mp drewna, 2 pokoje remontowane generalnie, przygotowania misyjne i inne bieżące remonty.
 15. Dom Rekolekcyjny: 9-11.10. – Kurs o szczęściu małżeńskim; 16-18.10. - Kurs „Gdybyśmy zaczynali od nowa”.

Uruchomiony został FACEBOOK parafialny, INSTAGRAM oraz TWITTER, oraz FILMIK zaproszenia na Misje.

KIOSK: TYGODNIKI oraz „Oremus” (XI i XII), książki o Prymasie Tysiąclecia, oraz nowe kalendarze ścienne, biurowe i nie tylko.

- NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy !!!

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

ZAPROSZENIE NA MISJE ŚWIĘTE

Drodzy,

Ten rok pod wieloma względami jest wyjątkowy. Od adwentu przeżywamy w naszej Parafii Rok Misji Świętych. Jednocześnie jest to czas pandemii, jakby Opatrzność chciała nam przypomnieć, że my, ludzie nie nad wszystkim panujemy. Myślimy - co będzie dalej? Ze mną, z moją rodziną, z Polską, ze światem?

Codziennie jesteśmy bombardowani setkami komunikatów, musimy sprostać wielu problemom i oczekiwaniom. Toniemy w obowiązkach, względem siebie, małżonków, dzieci, rodziców, przyjaciół, pracodawców, pracowników. Takie jest przecież nasze życie.

Przedzierając się przez ten gąszcz nie widzimy horyzontu. Widzi go tylko Bóg. Dojść do celu możemy tylko z Przewodnikiem. Jezus zna drogę, zna pułapki i mroki. Zna też Ciebie. Ale czy Ty Go znasz? Czy mu ufasz? Czy Go kochasz? Czy w tym gąszczu Go szukasz? Czy opierasz się na nim, szukasz Jego światła, prosisz Go o radę? Czy jesteś tak blisko Niego, że możesz chwycić Go za rękę? Powierzyć Mu swój ciężar? I czy jesteś gotów przyjąć trud, gdy Cię o to poprosi?

Łatwo Go stracić z oczu. Szczególnie, gdy się spieszysz. Zatrzymajmy się. Po to by Go odnaleźć, usłyszeć. Chciejmy z Chrystusem podjąć czas podsumowań z całej minionej dekady wiary. Rzucić okiem na mapę naszego sumienia. Po to by stawiać dalsze kroki pewniej. By dojść do Celu. Czas płynie. Coraz bliżsi jesteśmy wieczności.

4 października br. przybywa do nas Ojciec Jezuita Dariusz Piórkowski, by podjąć z nami ważne tematy i przez cały tydzień prowadzić nas krok po kroku, ku pogłębieniu naszego życia wiary.

Zapraszamy Cię serdecznie. Znajdź czas, proszę.

Znajdziesz coś dla siebie na pewno. Te Misje będą o Nim i o Tobie. Nawet jeśli już dawno nie byłeś, czy nie byłaś w kościele, u spowiedzi, nawet jeśli dziś inaczej myślisz, nawet jeśli życie boli, były błędy…..

PRZYJDŹ. PROSZĘ. By poznać Chrystusa na nowo, a także i siebie.

Ks. Proboszcz, Ks. Marcin, O. Dariusz

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.09.2020

ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Same MISJE, będą w terminie 4-11.10. br.!!! (wołamy od tej niedzieli szczególnie do Ducha Świętego i naszego Patrona).

Do naszych MISJI zaledwie 2 tygodnie. Bardzo proszę o modlitwę, nawet post (kto może) w tej intencji, a także o podjęcie rozmów duchowych w rodzinach. Każdy otrzyma zaproszenie i program Misji Świętych, aby wiedzieć co i kiedy będzie się działo. LICZĘ NA ZAANGAŻOWANIE i twórcze pomysły, a także zaproszenie rodziny na właściwe punkty naszych MISJI. MISJE TRWAĆ BĘDĄ – 8 dni. Proszę o codzienną modlitwę zwłaszcza za mieszkańców swojej ulicyzaadoptuj duchowo swoją ulice i dzielnicę.

 ADORACJA: od 17.30-18.00 - dla wynagrodzenia i uproszenia łask Misji świętych.

 1. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
 2. Dziś przyjmujemy w Relikwiach – św. IRENEUSZA z Lyonu (ur.ok.130-zm.202 r).
 3. Dziś - Spotkanie KOMUNIJNE (Dzieci w k-le, Rodzice w salce) o 10.05. To spotkanie jest równoznaczne z zapisaniem dziecka na przygotowanie. Dzieci udają się do swoich parafii.
 4. Dziś pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej „Zostaw Ślad” po wieczornej Mszy św. w 2 grupach: kl. 7 i 8 oraz liceum i studenci.
 5. Jutro o 19.30 - Spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych przed Misjami.
 6. We wtorek NABOŻEŃSTWO do Św. RITYPatronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
 7. Za tydzień o g. 10.10 spotkanie mężczyzn z TOTUS TUUS.
 8. W sobotę Mężczyźni św. Józefa (MsJ) zapraszają mężczyzn na tzw. Oblężenie Jasnej Góry od 17.00-21.00. (szczegóły na plakacie).
 9. Tydzień temu rozpoczął się Kurs do Bierzmowania młodzieży kl. I. i starszej Szkół Średnich. Dziękuję Rodzicom. Za tydzień o 16.00 pierwsze spotkanie, a o 18.00 wraz z rodzicami Msza św. inauguracyjna.
 10. Zbiórki formacyjne ministrantów odbywają się w soboty o g. 9.30, a kandydatów w niedziele o g 10.15. Dziękuję Rodzicom, za troskę i przybycie tydzień temu.
 11. Dziś czynna jest nasza BIBLIOTEKA.
 12. WSPOMNIENIA: poniedziałek – święto św. Mateusza, wtorek – św. Rity, środa – św. O. Pio, piątek - bł. Władysława z Gielniowa, sobota – św. Kosmy i Damiana.
 13. Dziękuję za pomoc w ułożeniu pociętego drewna: M. Sadowskiemu i M. Amerlik.
 14. DOM REKOLEKCYJNY: 25-27.09. – Kurs o Dialogu; 9-11.10. – Kurs o szczęściu małżeńskim; 16-18.10. - Kurs „Gdybyśmy od nowa zaczynali nasze małżeństwo”.

Uruchomiony został facebook parafialny: https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Aw-Huberta-w-Zalesiu-G%C3%B3rnym-1538523439803927

KIOSK: TYGODNIKI oraz „Oremus” (paźdz.), książki o Prymasie Tysiąclecia, oraz nowe kalendarze ścienne, biurowe i nie tylko.

ORGANY: Dziękuję za słowa uznania za rozbudowę i za datki na zakończenie tego dzieła.

- NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.09.2020

ROK MISJI ŚWIĘTYCH. Same MISJE, będą w terminie 4-10.10!!! (wołamy od tej niedzieli szczególnie do Ducha Świętego i naszego Patrona)
Dziś jest z nami ks. Prof. M. NOWAK, który wprowadza nas w MISJE ŚWIĘTE.

ADORACJA (codziennie): od 17.30-18.00 - dla wynagrodzenia i uproszenia łask.

 1. Dziś o 17.30 NIESZPORY.
 2. Jutro święto Podwyższenia KRZYŻA świętego, a w piątek święto św. Stanisława Kostki.
 3. Dziś po wieczornej Mszy św. zaczynamy nowy Kurs do Bierzmowania - młodzieży kl. I. i starszej szkół średnich. Spotkanie z młodzieżą i rodzicami w kościele.
 4. Dziś spotkanie organizacyjne ministrantów z rodzicami o 10.20, a także kandydatów.
 5. Za tydzień przyjmiemy Relikwie – św. IRENEUSZA z Lyonu (II/III w.)
 6. Za tydzień rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. Dzieci i Rodziców o g.10.00.
 7. Za tydzień pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej „Zostaw Ślad” po wieczornej Mszy św. w 2 grupach: kl. 7 i 8 oraz liceum i studenci.
 8. Za tydzień zapraszamy na „Marsz dla życia i rodziny”. Start - kolumna Zygmunta - 12.00.
 9. W czwartek MSZA ŚW. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE za przyczyną św. HUBERTA.
 10. WSPOMNIENIA: wtorek – Matki Boskiej Bolesnej, środa – św. Korneliusza i Cypriana, czwartek – św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego i św. Lamberta bpa M.
 11. Prośba o pomoc w ułożeniu pociętego drewna – jutro (łącznie zakupione ponad 150 mp). Dziękuję: M. Sadowskiemu i M. Amerlik.
 12. Dziś TACA na nasze SEMINARIUM i zbiórka na bazylikę Grobu Bożego (z Wielkiego Piątku).
 13. BIBLIOTEKA na razie czynna w i III. niedzielę miesiąca.
 14. DOM REKOLEKCYJNY: 18-20.09. – Poród może być piękny; 25-27.09. – Kurs o Dialogu; 9-11.10. – Kurs o szczęściu małżeńskim; 16-18.10. - Kurs „Gdybyśmy od nowa zaczynali nasze małżeństwo”.
 15. Dziękuję GRUPOM za dynamiczny start formacyjny. „ MśJ” są w Pieninach.
 16. Przed kościołem można podpisać deklarację inicjatywy społecznej - „stop lgbt”.

ZAPOWIEDZI: 
I. – Rafał Jan BĄBIK, kaw. z par. tut. i Renata Adrianna ZDZIECH, panna z Zalesia Dolnego.

KIOSK: TYGODNIKI oraz „Oremus” (paźdz.), nowy - „Mały Gość Niedzielny”,  książki o Prymasie Tysiąclecia, oraz nowe kalendarze.
Przy KIOSKU są już do nabycia podręczniki od religii dla klas Szkoły Podstawowej.

ORGANY: Został zamontowany dodatkowy głos „dzwony”, a w przyszłości przybędzie ruchome słońce i aniołek. Dziękuję za dodatkowe wpłaty na finalne zamknięcie rozbudowy. Dziękuję Ks. prof. Andrzejowi za tą prezentację możliwości instrumentu.

- NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/